يكشنبه 28 دی 1399 - 19:46
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

در آبان‌ماه انجام مي‌شود

آغاز مرحله دوم ارزيابي عملکرد دارالقرآن‌ها

براساس نظارت‌هاي انجام شده بر فعاليت دارالقرآن‌ها، نقاط قوت و ضعف هر استان شناسايي و مشخص شده كه هر يك از اين نكات به صورت نكته به نكته مورد بحث و بررسي قرار مي‌گيرد.

به‌گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، حسين بهبودي با بيان اينكه نحوه فعاليت و عملكرد دارالقرآن‌هاي استان‌ها همواره تحت نظر مديران و كارشناسان سازمان دارالقرآن‌الكريم مورد نظارت و ارزيابي قرار مي‌گيرد، گفت: هر ساله طي دو مرحله به ارزيابي فعاليت‌ها و عملكرد دارالقرآن‌ها مي‌پردازيم كه اين ارزيابي و نظارت با اعزام كارشناسان قرآني سازمان دارالقرآن‌الكريم به استان‌ها انجام مي‌شود.

وي با بيان اينكه نظارت بر فعاليت دارالقرآن‌ها طي دو مرحله در شش ماهه اول و شش ماهه دوم هر سال انجام مي‌شود، ادامه داد: مرحله اول نظارت بر فعاليت دارالقرآن‌ها به دليل مشكلات اعتباري و تأخير در پرداخت اعتبارات در پايان شش ماه نخست سال جاري به اتمام نرسيد و در مهرماه نيز ادامه داشت، البته اين مرحله طي روزهاي آتي به جمع‌بندي نهايي مي‌رسد تا مرحله دوم نظارت بر فعاليت دارالقرآن‌ها آغاز شود.

بهبودي در ادامه عنوان كرد: با پايان يافتن مرحله نخست نظارت بر فعاليت دارالقرآن‌ها، مرحله دوم نيز كه به منظور ارزيابي عملكرد دارالقرآن‌هاي هر استان است از ابتداي آبان‌ماه با اعزام كارشناسان سازمان دارالقرآن به استان‌ها آغاز و تا پايان سال جاري ادامه خواهد داشت.

وي با يادآوري اينكه مرحله نخست نظارت بر فعاليت دارالقرآن‌ها هم‌اكنون در مرحله جمع‌بندي است، گفت: بر اساس نظارت‌هاي انجام شده بر فعاليت دارالقرآن‌ها، نقاط قوت و ضعف هر استان شناسايي و مشخص شده كه هر يك از اين نكات به صورت ريز و نكته به نكته مورد بحث و بررسي قرار مي‌گيرد و پيگيري اين مباحث از سوي سازمان دارالقرآن‌الكريم انجام خواهد شد.

مدير امور مؤسسات و استان‌هاي سازمان دارالقرآن در ادامه اين بخش از سخنان خود عنوان كرد: علاوه بر بحث نظارتي كه هر سال دو بار توسط امور موسسات و استان‌هاي سازمان دارالقرآن‌الكريم انجام مي‌شود، در بحث حمايتي عمده حمايت‌ها تحت تأثير كامل اعتبارات و بودجه انجام مي‌شود كه حمايت‌هاي امسال هنوز انجام نشده و براي انجام حمايت‌هاي لازم از استان‌ها منتظر بودجه و اعتبارات هستيم.

بهبودي در بخش پاياني سخنان خود اظهار كرد: در صورتي كه اعتبارات مورد نظر براي فعاليت‌هاي قرآني به سازمان دارالقرآن‌الكريم اختصاص پيدا كند، بخشي از حمايت‌ها را از استان‌ها خواهيم داشت و بودجه‌هاي قرآني مورد نظر را كه بايد به هر يك از استان‌ها اختصاص پيدا كند را در ميان استان‌ها توزيع مي‌كنيم.

يكشنبه 28 مهر 1392 - 13:21
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری