يكشنبه 28 دی 1399 - 18:44
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

غدير ظرفى است كه تمام فداكارى‌هاى رسول گرامى اسلام(ص) در آن گرد آمده

مدير کل تبليغات اسلامي گيلان با تأکيد بر ضرورت شناخت جايگاه و عظمت غدير خم گفت: غدير،پيمانه و ظرفى است كه تمام فداكارى‌هاى رسول گرامى اسلام(ص) در آن گرد آمده‌است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان، حجت‌الاسلام جمال ياري 28 مهر 92 با گراميداشت دهه ولايت و امامت و تبريک فرارسيدن عيد سعيد غدير خم اظهار کرد : حادثه غدير خم لطفي بود که تا دامنه قيامت و در زير اين آسمان کبود، همه موجودات از لطف رحمانيتش براي دنيا و از لطف رحيميتش براي آخرت بهره مند مي‌شوند.

وي با اشاره به نما و رونق گرفتن دهه ولايت در سال‌هاي اخير گفت : به برکت انقلاب اسلامي و هدايت‌هاي رهبر فرزانه انقلاب، مراجع عظام تقليد، علماي اعلام و آيات عظام اين امر مهم و مقدس رونق  گرفته است.

مدير کل تبليغات اسلامي گيلان با بيان اين که غدير، پيوند ناگسستنى بعثت با ولايت است تصريح کرد : غدير پيمانه و ظرفى است كه تمام زحمات و فداكارى هاى 23 ساله رسول گرامى اسلام(ص) در آن گرد آمده و با امامت به اکمال رسيده است.

وي، غدير را مهم ترين عامل ماندگارى كيان دين و ملل اسلامي دانست و تأکيد کرد : بايد با تكيه بر ولايت فقيه در مسير اين جريان حركت كرد، زيرا كه هر ديدگاهي جز ديدگاه ولايت فقيه بشر را از مسير سعادت خارج مي‌كند.

اين مقام مسئول پاسداشت واقعه عظيم غدير را تعظيم شعائر ديني عنوان  و تصريح كرد : دشمنان اسلام همواره به ‌دنبال كمرنگ كردن جريان امامت هستند لذا بايد در راستاي پررنگ جلوه دادن اين دهه عظيم اقدامات تأثير گذار و ماندگاري انجام شود.

وي به برنامه‌هاي اين اداره کل در دهه ولايت پرداخت و افزود : نشست با دانشجويان ، سخنراني اساتيد برجسته حوزه و دانشگاه از تهران و قم در راستاي تبيين جايگاه غدير ازجمله برنامه هاي اين اداره كل در دهه ولايت است.

حجت الاسلام ياري فراهم آوردن زمينه هاي آشنايي آحاد جامعه به ويژه نسل جوان با اين واقعه بزرگ تاريخي را يك ضرورت دانست و متذکر شد: اجراي گفتمان‌هاي ديني در دانشگاه‌ها ، مدارس و مساجد و همچنين برگزاري مراسم جشن در مساجد و حسينيه‌ها به‌ويژه در مساجد محوري از  برنامه‌هاي اين اداره کل دردهه ولايت خواهد بود.

وي اعزام روحانيون و مبلغين به مدارس ، مساجد و مراکز علمي و آموزشي را از برنامه هاي محوري ويژه دهه امامت برشمرد و تصريح کرد : به منظور روشنگري و آشنايي عميق مردم با واقعيت غدير به ويژه ولايت فقيه که همواره مورد حملات دشمنان قرار دارد، مراسم جشن و سرور در سراسر استان مخصوصاً در مناطق ويژه با حضور سخنرانان محوري و برجسته برگزار خواهد شد.

عضو شوراي فرهنگ عمومي گيلان ادامه داد: فضا سازي و پوشش تبليغاتي از طريق چاپ و نصب بنر ، پوستر و تراكت در اماكن عمومي، ‌نظارت و حمايت از مراسمات جشن غدير در مراكز فرهنگي ، آموزشي، ديني، هيئات مذهبي، كانون هاي فرهنگي و قرآني سامان از طريق ستاد ساماندهي شئون فرهنگي از جمله اين فعاليت ها خواهد بود.

مدير کل تبليغات اسلامي گيلان در پايان با ابراز رضايت و خرسندي از تنوع و کثرت برنامه هاي فرهنگي در اين دهه اذعان داشت : کليه هيئت‌هاي مذهبي و مساجد به صورت خود جوش از هم اکنون آذين‌ بندي اماکن مذهبي و معابر عمومي را آغاز کردند .

يكشنبه 28 مهر 1392 - 12:24
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری