شنبه 25 مرداد 1399 - 9:46
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري کلاس قرائت سطح (3) قرآن کريم در شهرستان آستانه اشرفيه

به همت اداره تبليغات اسلامي شهرستان آستانه اشرفيه، يک دوره کلاس قرائت سطح (3) قرآن کريم در موسسه حبل المتين اين شهرستان در حال اجرا است .

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان ، حجت الاسلام سيد رضا مطهري 28 مهر 92 با بيان اين مطلب که تلاوت قرآن يک فضيلت بزرگ و يک ثواب است؛ گفت: اين تلاوت وسيله ‏اى براى رسيدن به معرفت و اين قرآن يک اقيانوس عظيم است و هرچه بيشتر جلو برويد، تشنه ‏تر و علاقه ‏مندتر مي ‏شويد و دل شما روشن‏ تر خواهد شد.

وي با اشاره به اينکه در قرآن بايد تدبّر کرد، افزود: تلاوت قرآن با صوت خوش موجب مي شود كه دل انسان نرم شود، خشوع پيدا كند، آماده بشود براى فهم معارف قرآنى و آيات قرآنى؛ ما به اين احتياج داريم.

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان آستانه اشرفيه اظهار کرد: سنت تلاوت قرآن که توصيه‌ رهبران اسلامي بوده، بزرگ‌ترين سهم را در گسترش فرهنگ قرآني و آکنده شدن فضاي اجتماعي به معارف اين فرهنگ دارا است.

وي تصريح کرد : تا وقتي عموم مردم با ظاهر قرآن آشنا نشوند تحقق بخشيدن به نظام قرآني در متن جامعه آسان و ممکن نمي‌نمايد و اينجاست که ارزش قاريان و حافظان قرآن و معلمان و مقريان آشکار مي‌شود.

اين مسئول فرهنگي در پايان اذعان کرد: در اين دوره آموزش قرائت سطح (3) با حضور 18 نفر از خواهران در موسسه حبل المتين در حال اجراست که در پايان دوره به آنها گواهي اعطاء مي شود.

يكشنبه 28 مهر 1392 - 12:18
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری