يكشنبه 28 دی 1399 - 18:58
پربازديدترين اخبار از استان
مازندران
  • هيچ خبري موجود نيست

جلسه توجيهي چهارمين دوره انتخابات شوراي هيئات مذهبي مازندران برگزار شد

اولين جلسه توجيهي چهارمين دوره انتخابات شوراي هيئات مذهبي مازندران در اداره کل تبليغات اسلامي استان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي مازندران ،‌ اولين جلسه توجيهي چهارمين دوره انتخابات شوراي هيئات مذهبي استان با حضور رييس اداره فرهنگي ،‌مسئول حراست و مسئول تشکل هاي ديني و ناظران استاني 27 مهرماه جاري در سالن جلسه اين اداره کل برگزار شد .

در ابتداي اين جلسه کريم صادق نيا مسئول تشکل هاي ديني اداره کل تبليغات اسلامي مازندران ضمن تبريک دهه ولايت بر لزوم کسب اطلاعات و آگاهي کامل از دستورالعمل اين دوره از انتخابات از سوي ناظران تاکيد کرد و گفت : با توجه به هماهنگي هاي لازم تعداد 22 صندوق از فرمانداري بابل تحويل گرفته شد که مطابق با تعداد ادارات و نمايندگي هاي برگزار کننده انتخابات است .

وي افزود : با برنامه ريزي ها و تلاش هاي انجام شده تا کنون بيش از 4300 هيئت در استان شناسايي و ثبت شدند که داراي کد رايانه اي هستند و از اين تعداد براي 2500 هيئت مجوز فعاليت صادر شده است که البته براي اين امر به زمان بيشتري نياز است .

صادق نيا در ادامه بيان داشت : چهارمين دوره از انتخابات شوراي هيئات مذهبي مازندران با حضور 384 کانديدا که حدود 18 نفر نسبت به دوره قبل افزايش داشته است برگزار که از اين تعداد 140نفر در 22 اداره و نمايندگي اين اداره کل انتخاب خواهند شد.

مسئول تشکل هاي ديني اداره کل تبليغات اسلامي مازندران با اشاره به اهميت دقت در نحوه برگزاري انتخابات ادامه داد : مسئولين همه هيئات مذهبي که داراي کد رايانه اي و يا مجوز هستند مي توانند در اين انتخابات شرکت کنند .

در ادامه عليرضا زرقاني رييس اداره فرهنگي اداره کل تبليغات اسلامي مازندران با تاکيد بر اجراي دقيق دستورالعمل هاي ابلاغي و نحوه برگزاري انتخابات افزود : هدف از برگزاري انتخابات شوراي هيئت هاي مذهبي در واقع انتخاب نمايندگاني از سوي هيئات براي نظارت و ايجاد هماهنگي و انسجام در بين خود هيئات مذهبي است و مي تواند در پيشبرد اهداف هيئات و مصونيت از آسيب ها و عبور از چالش ها ،‌ به آنان کمک کند.

وي همچنين با اشاره به ارسال دستورالعمل هاي مختلف به ادارات و نمايندگي ها و برگزاري جلسات متعدد استاني براي بهتر برگزاري اين دوره از انتخابات ،‌تصريح کرد :‌ اين جلسه نيز با حضور نمايندگان و ناظران استاني متشکل از همکاران واحدهاي مختلف استاني برگزار شد تا موارد مختلف مربوط به نحوه برگزاري انتخابات و همچنين نحوه اعزام و مکان هاي مربوط به هر يک از ناظران مشخص شود .

در ادامه جواد رمضان زاده مسئول حراست اين اداره کل نيز بر بررسي پرونده کانديداها قبل از برگزاري انتخابات ،‌ شناسايي اعضاي برگزار کننده انتخابات ،‌ اهتمام در برگزاري انتخابات در ساعت مقرر و تعيين شده ، دريافت ليست کانديداها قبل از روز انتخابات و ... تاکيد کرد و خواستار رعايت دقيق همه ناظرات به دستورالعمل هاي ابلاغي شد .

گفتني است ،‌ چهارمين دوره انتخابات شوراي هيئات مذهبي مازندران همزمان با سراسر کشور 3 آبان ماه جاري ساعت 9 صبح در 22 اداره و نمايندگي تبليغات اسلامي استان برگزار خواهد شد .

يكشنبه 28 مهر 1392 - 12:14
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری