شنبه 9 اسفند 1399 - 4:53
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

بازديد كاردار كويت از حوزه هنري

فلاح بداح الحجرف كاردار سفارت كويت در تهران طي ديداري از حوزه هنري، شنبه 27 مهر با مرتضي گودرزي ديباج مدير مركز هنرهاي تجسمي حوزه هنري، حبيب ايل بيگي مديركل روابط عمومي و امور بين الملل حوزه هنري به گفت و گوي صميمانه نشست.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، فلاح بداح الحجرف كاردار سفارت كويت در تهران از نمايشگاه ابولفضل عالي، كارگاه تجسمي و كارگاه مجسمه و كتابفروشي انتشارات سوره حوزه هنري بازديد كرد.

همچنين كاردار سفارت كويت در تهران با مرتضي گودرزي ديباج مدير مركز هنرهاي تجسمي حوزه هنري به گفت و گو نشست.

گودرزي خطاب به كاردار كويت گفت: هنرمندان حوزه هنري مي توانند با توجه به استعدادها و علاقه اي كه در زمينه هنرهاي تجسمي در كويت وجود دارد به اين كشور كمك كنند.

بداح الحجرف نيز ضمن تشكر از پيشنهاد گودرزي گفت: از كمك هر دولتي به ويژه كشور با تمدن و فرهنگ ايران استقبال مي كنيم البته هنوز حلقه اي كه بايد فرهنگ و هنر دو كشور را به هم وصل كند به وجود نيامده است.

وي از نقش پر اهميت ايران به عنوان برترين هنر جهان اسلام ياد كرد و گفت: هنرمنداني كه آثارشان از ايران در سطح جهاني ديده مي شود ديگر تنها متعلق به كشورشان نيستند.

گودرزي در ادامه اعلام آمادگي براي آموزش فعاليت هاي هنري در سه شاخه آموزش و توليد كرد و گفت: از خصوصيات فرهنگ و هنر ايران اين است كه زايده فرهنگ خودش است و محصول خود را توليد مي كند. اگر ما خلاقيتي در فرهنگ نداشته باشيم بايد منتظر باشيم كه كسان ديگر بيايند آن فرهنگ را براي ما ابداع كنند.

گودرزي هم گفت: بهترين و مهمترين وجه همكاري دو كشور در زمينه هاي اسلامي است. هنر جزئي از تمدن است و بعد از گذشت زمان نمي شود گفت كه فقط در حيطه يك قوم است. ايران، نقس بسزايي در شكوفايي هنر اسلامي دارد.

يكشنبه 28 مهر 1392 - 12:5
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری