پنجشنبه 2 بهمن 1399 - 14:10
پربازديدترين اخبار از استان
خوزستان
  • هيچ خبري موجود نيست

تشريح برنامه‌هاي تبليغات اسلامي خوزستان در دهه ولايت

مدير کل تبليغات اسلامي خوزستان با تشريح برنامه‎هاي دهه ولايت گفت: يکي از مهم ترين برنامه‌ها در اين دهه اعزام مبلغ به مناطق روستايي و انجام 10 هزار نفر روز تبليغ در اين مدت است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خوزستان، حجت‌الاسلام محمدحسين بلک، مدير کل تبليغات اسلامي خوزستان، با اشاره به وظيفه ذاتي اين اداره بيان کرد: تبليغات اسلامي خوزستان به حکم وظايف ذاتي خود برنامه‌هايي را تدارک ديده که يکي از مهم‌ترين آنها اعزام روحانيان به مناطق استان است.

وي تصريح کرد:  در دهه ولايت 10 هزار نفر روز تبليغ از سوي مبلغان اعزامي به روستاها انجام مي‌شود كه دراين ميان بيشترين حجم کار مبلغان در مناطق روستايي است که نياز به حضور روحاني در آنها به شدت احساس مي‌شود.

مدير کل تبليغات اسلامي خوزستان افزود: در شهرهايي که ضرورت‌هاي ويژه‌اي احساس مي‌شود برنامه اعزام مبلغ به‌صورت ويژه انجام شده و در اين باره با مديران شهرها براي تأمين وسيله نقليه براي توزيع مبلغان هماهنگي‌هاي لازم صورت گرفته است.

در ادامه به بسته‎هاي محتوايي براي تأمين منابع تبليغي مبلغان اشاره  و اظهار کرد: بسته‌هايي براي تأمين محتواي تبليغي شامل اصل خطبه غدير، کتابي در پاسخ و رد شبهات ديني، سي دي‌هاي فرهنگي و 24 فراز از خطبه غدير تهيه شده که در اختيار مبلغان قرار داده مي‌شود.

حجت‌الاسلام بلک  افزود: بسته‌هايي از مداحي‌هاي مورد تأييد براي هيئات  و مراکز عمومي که در اين دهه جشن برگزار مي‌کنند تهيه شده و در اختيار هيئات مذهبي قرار گرفته است، همچنين بنرهايي با موضوع غدير براي نصب در اتوبوس‌هاي سازمان اتوبوسراني آماده شده که در اين دهه بر روي اتوبوس‌هاي شهري نصب شد.

وي به افتتاح و بهره‌برداري از مجتمع فرهنگي شهرستان هويزه در دهه ولايت اشاره  و تصريح کرد: مجتمع فرهنگي غدير که از اماکن مقدس و قابل احترام به شمار مي‌آيد در دهه ولايت در شهرستان هويزه افتتاح و به بهره‌برداري خواهد رسيد.

گفتني است، برگزاري همايش مسؤولان هيئات مذهبي و ائمه جماعات مساجد خوزستان، فعال کردن 600 سامانه پيام کوتاه، برگزاري گفتمان ديني با موضوع غدير در 90 مدرسه، توزيع 2 هزار نسخه نهج البلاغه و 3 هزار جلد قرآن در فضاهاي تبليغي، برگزاري محافل قرآني و همچنين برگزاري 7 همايش در مناطق خاص فرهنگي اهواز نظير ملاشيه، عين دو، شهرستان کارون، باوي و حاشيه شهر اهواز از ديگر برنامه‌هاي اداره کل تبليغات اسلامي خوزستان در دهه ولايت است.

يكشنبه 28 مهر 1392 - 12:4
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری