شنبه 9 اسفند 1399 - 4:52
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري 300 جلسه گفتمان ديني در سربيشه

رييس اداره تبليغات اسلامي سربيشه گفت: 300 جلسه گفتمان ديني در مساجد سربيشه از آغاز سال‌ جاري تاکنون توسط اداره تبليغات اسلامي اين شهرستان برگزار شده است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت‌الاسلام حسن صفري اظهار کرد: گفتمان‌هاي ديني حاصل رصد تعدادي از افراد متخصص بوده که با پيش زمينه مطالعاتي، تحقيق و تدبر عميق راه چاره را در اين راه پيدا کرده‌اند و افراد عادي بدون داشتن تخصص و دانش مرتبط با موضوعات گفتمان ديني و نيازهاي جامعه نمي‌توانند از عهده اين مهم برآيند.

وي با بيان اين‌که مباحث اين گفتمان‌ها در زمينه‌هاي مختلف صورت مي‌گيرد، تصريح کرد: از جمله اين مباحث، موضوعات اقتصادي مربوط به امامت و ولايت فقيه و شبهات وارده، مباحث ديني، حل شبهات و مباحث مربوط به مهدويت و اخلاق است.

اجراي طرح مشاوره مذهبي در مدارس دخترانه سربيشه

رييس اداره تبليغات اسلامي سربيشه ادامه داد: مباحث مربوط به مهدويت شامل انتظار و مباحث مربوط به اخلاق شامل اخلاق در خانواده، اخلاق اجتماعي، احکام و ساير موارد مي‌شود.

صفري با بيان اينکه گفتمان‌هاي ديني در مساجد سربيشه برگزار مي‌شود، افزود: از آغاز سال‌جاري تاکنون حداقل 300 جلسه گفتمان ديني در اين شهرستان برگزار شده است.

وي از اجراي طرح مشاوره مذهبي در مدارس دخترانه راهنمايي و دبيرستان سربيشه خبر داد و گفت: حل مشکلات فرهنگي دختران و پاسخ به شبهات و سوالات مختلف ديني و اعتقادي از اهداف اصلي اجراي اين طرح در مدارس بوده است.

فعاليت 27 مبلغ و مبلغه در دهه ولايت در سربيشه

رئيس اداره تبليغات اسلامي سربيشه يادآور شد: براي اجراي طرح مشاوره پنج نفر در مدارس دخترانه راهنمايي و دبيرستان مشغول به فعاليت بوده‌اند.

صفري با بيان اينکه در دهه ولايت 27 مبلغ و مبلغه براي تبيين غديرخم و ولايت در سربيشه فعاليت مي‌کنند، اضافه کرد: از اين تعداد 22 نفر مبلغ و پنج نفر مبلغه هستند.

وي به برنامه‌هاي ويژه اداره تبليغات اسلامي سربيشه در دهه ولايت اشاره و خاطرنشان کرد: برگزاري مراسم جشن گفتمان‌هاي ديني، برگزاري جلسات و کلاس‌هاي مختلف ويژه بانوان، برگزاري مسابقات فرهنگي و همکاري در برپايي نمايشگاه‌ها به مناسبت اين دهه از جمله اين برنامه‌ها بوده است.

يكشنبه 28 مهر 1392 - 10:50
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری