شنبه 9 اسفند 1399 - 4:36
پربازديدترين اخبار از استان
اصفهان
  • هيچ خبري موجود نيست

مديرکل تبليغات اسلامي اصفهان:

حرکت طبيعي مردم در مراسم‌هاي مذهبي سريعتر از نهادهاي مسئول است

مدير کل تبليغات اسلامي استان اصفهان گفت: آنچه امروز در جامعه ايران مشاهده مي‌شود حاکي از آن است که عموم مردم توجه ويژه‌اي به مراسم‌هاي مذهبي دارند و حرکت آنها بسيار جلوتر از اقدامات نهادهاي مسئول است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان، حجت‌الاسلام سيدحسين بهشتي نژاد با بيان اينکه با بيان اينکه با وجود باور برخي از افراد روز و شب عرفه نيز به دليل جايگاهي که دارند به عنوان اعياد اسلامي شناخته مي‌شوند، افزود: بنابر فرمايشات دين مبين اسلام در هر ايامي که انسان بتواند با توجه به الطاف الهي به کمالات والاي انساني نزديک شود، آن ايام نيز عيد اسلامي تلقي مي‌شود و بايد زمينه شادي و عبادت بندگان در اين روزها فراهم شود.

مديرکل تبليغات اسلامي استان اصفهان با اشاره به دلايل نامگذاري عيد فطر و عيد قربان افزود: دليل به کار بردن واژه عيد بر روي اين دو مناسبت اين است که اين دو روز پس از سپري شدن ايام خاص عبادت يعني ماه مبارک رمضان و ايام حج مي‌باشند و جامعه ايراني در اين ايام از الطاف الهي بهره‌مند مي‌شوند.

وي روز عرفه را بهار عبادت دانست در خصوص عظمت اين روز اظهار داشت: روز عرفه روزي است که مردم سراسر جهان مي‌توانند شناخت و معرفت خود را نسبت به اسلام و مسائل ديني بالا ببرند.

حجت‌الاسلام بهشتي نژاد مراجعه به مفاتيح‌الجنان و منابع ديني براي بالا بردن معرف ديني در ايام عرفات را ضروري دانست و ادامه داد: مسلمانان مي‌تواند با قرائت دعاهاي ابوحمزه، افتتاح و عرفه بزرگ‌ترين حاجات خود را از زبان ائمه معصومين از درگاه خداوند طلب کنند.

وي با اشاره به برخي اقدامات اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان در ايام روز عرفه و عيد قربان گفت: اين اداره که وظيفه معرفي فضاي روحاني و ملکوتي ايام عبادت را بر عهده دارد اين بار با طراحي پوستر و بنر در اين خصوص و نصب آن در شهرها و روستاهاي سراسر کشور رسالت خود را انجام داده است.

مديرکل تبليغات اسلامي استان اصفهان با بيان اينکه اشتياق جوانان براي حضور در مراسم‌هاي مختلف مذهبي در چند سال گذشته به ميزان چشمگيري افزايش يافته است، افزود: خوشبختانه امروزه حضور عموم مردم جامعه و به ويژه جوانان در مراسم‌هاي مذهبي بسيار چشمگير است به صورتيکه حضور طبيعي آنها بسيار سريعتر و جلوتر از طرح‌هاي تبليغي اداره تبليغات اسلامي مشاهده مي‌شود.

وي با اشاره به برگزاري دعاي عرفه در اکثر امامزاده‌هاي استان اصفهان گفت: هر چه روح دعا در جامعه تقويت شود آمار آلودگي‌هاي اجتماعي کاهش مي‌يابد.

حجت‌الاسلام بهشتي نژاد با بيان اينکه برگزاري مراسم احياي شب عيد قربان نيز يکي از مهم‌ترين عبادات اين ايام است، ادامه داد: اکثر مساجد بزرگ و امامزاده‌هاي استان اصفهان ميزبان مراسم احياي شب عيد قربان و نماز عيد قربان خواهند بود.

وي اظهار داشت: حجاجي که در ايام حج به خانه خدا رفته‌اند نيز بايد در روز عيد قربان قرباني دهند چرا که قرباني کردن براي حاجيان واجب است.

يكشنبه 28 مهر 1392 - 9:49
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری