يكشنبه 17 آذر 1398 - 17:24
پربازديدترين اخبار از استان
آذربايجان غربي
  • هيچ خبري موجود نيست

به همت روحاني مستقر:

برگزاري نماز عيد سعيد قربان در روستاي جهتلوي اروميه

روحاني مستقر اداره ي کل تبليغات اسلامي استان آذربايجان غربي، از برگزاري نماز وحدت بخش عيد سعيد قربان درروستاي جهتلوي اروميه خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره ي کل تبليغات اسلامي استان آذربايجان غربي، حجت الاسلام قاسم محمودي، روز پنجشنبه 25 مهرماه سال جاري با اعلام اين خبر افزود: نماز عيد سعيد قربان با حضور چشمگير اهالي روستاي جهتلو با شور و عظمت خاصي برگزار شد.

حجت الاسلام محمودي در اين مراسم، فريضه حج را يکي از ارکان مهم دين مقدس اسلام بيان کرده و اظهار داشت: اجر مادي و معنوي بسياري براي تشرف مسلمانان به حج در روايات اسلامي وارد شده است، در بعد مادي انسان با رمي جمرات و سنگ انداختن به شيطان در حقيقت با هوا هاي نفساني و شيطان درون مبارزه مي کند و با انجام مراسم قرباني در واقع نفس اماره خود را سر مي برد، در بعد معنوي نيز خداوند منان وعده بهشت را براي حاجيان داده است و همه مي دانيم که بدون شک وعده خداوند محقق خواهد شد.

وي در ادامه از کساني که شرايط استطاعت مالي حج را داشته باشند درخواست کرد نسبت به اين امر مهم معنوي اقدام کنند. همچنين توزيع گوشت قرباني بين مستضعفين در روز عيد سعيد قربان از مهمترين نشانه هاي بندگي بوده و موجب خشنودي خداوند تبارک و تعالي و رفع نياز تهيدستان جامعه مي شود.

يكشنبه 28 مهر 1392 - 9:29
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری