شنبه 9 اسفند 1399 - 4:53
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

مردم از فيلم خوب استقبال مي کنند

مجيدمظفري بازيگر سينما و تلويزيون در گفتگوي اختصاصي با تارنماي فرهنگي اطلاع رساني تبيان گفت:«اگر فيلم خوبي ساخته شود مردم استقبال مي کنند و سينما رونق پيدا مي کند.»

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي،بخش سينما و تلويزيون موسسه تبيان اين گفتگو را ترتيب داده است.

مجيد مظفري با انتقاد از اهالي سينما گفت:«بعد از اتفاقاتي که براي «سگ کشي» در جشنواره فجر رخ داد من احساس کردم براي مسولان دوغ و دوشاب فرقي نمي کند. به همين دليل من دل چرکين شدم و از سينما کنار کشيدم. خوشبختانه يا متاسفانه اين تصميم موقعي گرفته شد که کم کم داشت نشانه هاي تغيير مسير سينما به سمتي که مقبول بزرگان اين هنر نبود، آشکار مي شد. بعد از سگ کشي نه مسولان نه سينمايي ها نه مردم و حتي دوستان نپرسيدند که مظفري کجاست ؟ چرا در سينما نيست؟»

وي سينما را رو به افول دانست و افزود:«وزارت ارشاد مقصر است. چرا به فيلمنامه ضعيف و مبتذل پروانه ساخت مي دهي؟ تازه به خيلي از اين فيلم ها وام هاي کلان هم داده مي شود. چرا فيلمي به اسم فاخر با بودجه دولتي ساخته مي شود که ارزش يک بار تماشا هم ندارد؟ مساله ديگر اين که اگر قرار است 100 فيلم در سال ساخته شود ، زمينه ساخت نصف آن خارج از تهران را فراهم آورند. »

بازيگر پيشکسوت سينما و تلويزيون با اشاره به بي رونقي سينما خاطرنشان کرد: «بله سينما رونق ندارد؛ مردم بي اعتماد شده اند. ولي با همدلي و دست در دست نهادن مي توان همه مشکلات را حل کرد. خانه سينما و وزارت ارشاد بايد زمينه فعاليت را فراهم کنند مطئنا اهالي سينما توانايي ساخت کار خوب را دارند.ببينيد قبلا اگر 100 فيلم ساخته مي شده 80 تاي آن خارج از تهران بود. آن موقع مي شد بگوييم سينماي ملي داريم. همه لهجه ها و قوميت ها در سينما وجود داشت که هنوز هم آن فيلم ها ديدني اند. حتي اگر اکران شوند باز هم مورد توجه قرار مي گيرند. سينما بايد آيينه دغدغه ها و قصه همه مردم ايران باشد نه فقط تهران ؛ آن هم بخشي از تهران.من مي گويم اگر فيلم خوب ساخته شود مردم حتما استقبال مي کنند. اگر به مردم جنس خوب بدهيد قبول مي کنند. »

اين گفتگو توسط احمد رنجبر براي بخش سينما و تلويزيون تبيان تهيه شده و متن کامل آن در نشاني http://www.tebyan.net/ قابل مشاهده است.

يكشنبه 28 مهر 1392 - 9:26
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری