پنجشنبه 3 خرداد 1397 - 8:18
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

خانه کتاب رشت بازپس گرفته مي شود

معاون فرهنگي هنري حوزه هنري استان گيلان ضمن اشاره بررسي وقايع و شواهد موجود گفت : خانه کتاب شهرستان رشت بازپس گرفته مي شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي ، محمد پورحلم گفت : مدير کل حقوقي حوزه هنري به منظور بررسي وقايع و شواهد موجود به رشت آمده‌اند‌ و به کمک ايشان مدارک لازم براي شکايت از شهرداري رشت تهيه شده‌است.شهرداري رشت هيچ سندي دال بر مالکيت ملک مربوطه ندارد. شهرداري اعلام کرده‌است که اين ملک وقف آستان قدس رضوي است، اما ما مدرکي بر اين مدعا پيدا نکرديم. به همين دليل اولين تلاش ما براي تفاهم دوباره حوزه هنري و شوراي شهر رشت است و در درجه دوم تلاش مي‌کنيم هزينه‌هاي صرف شده براي تعمير و بازسازي ساختمان را پس بگيريم.پورحلم افزود : در جريان تخليه کتابفروشي حوزه هنري، بسياري از کتاب‌ها آسيب ديده‌اند. به خصوص که در زمان تخليه باران نيز مي‌باريد. بخشي از کتاب‌ها هم در داخل فروشگاه باقي مانده‌اند.دليل وقفه طولاني مدت در تفاهم با شهرداري، تعويض شهردار شهرستان رشت در روزهاي اخير بوده است ؛ قرار ما با شهردار پيشين رشت اين بود که روند تخليه خانه کتاب رشت متوقف شود، اما با تغيير شهردار و تأييد نشدن شهردار جديد از سوي وزارت کشور تا کنون، شهرداري رشت در سردرگمي به سر مي‌برد.

گفتني است هفتم مهرماه، در حالي که هفته دفاع مقدس به تازگي به پايان رسيده‌بود، کارکنان شهرداري به همراه مأموران اجراي احکام اقدام به تخليه فروشگاه کتاب حوزه هنري کردند. قرار داده سه ساله حوزه هنري استان گيلان با شهرداري شهرستان رشت به منظور در اختيار داشتن فروشگاه بدون پرداخت اجاره بها و در ازاي فروش کتاب‌ها با 10 درصد تخفيف مدتي پيش به اتمام رسيده‌است.شهرداري رشت از سه ماه پيش به مسئولان حوزه هنري اعلام کرد که تمديد قراردادي در کار نيست. در اين مدت مسئولان حوزه هنري با تمام نهادهاي ذي‌ربط مذاکره کردند، اما متاسفانه موفق به پيدا کردن مکان جايگزين نشدند.طبق گفته‌هاي معاون فرهنگي هنري حوزه هنري استان گيلان، قاضي دادگاه بدون احضار مسئولان حوزه هنري اقدام به صدور حکم تخليه کرده‌است و شهرداري بدون اطلاع مسئولان مرتبط با فروشگاه حوزه هنري کتاب‌هاي موجود در آن را به خيابان ريخته‌است.

يكشنبه 28 مهر 1392 - 9:25
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری