جمعه 28 شهريور 1399 - 15:29
پربازديدترين اخبار از استان
فارس
  • هيچ خبري موجود نيست

بازديد از کلاس قرآن روستاي بکهدان ، شهرستان ارسنجان

سرپرست اداره تبليغات اسلامي به همراه مسئول موسسه قراني کوثر هدايت و فر قان از کلاس قران روستاي بکهدان بازديد کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي فارس ، حجت الاسلام محمد جواد چمانه سرپرست اداره تبليغات اسلامي به همراه مسئول موسسه قرآني کوثر هدايت و فرقان از کلاس قرآن روستاي بکهدان بازديد کرد.

در اين بازديد حجت الاسلام چمانه اظهار داشت: پيامبر اکرم (ص) درباره اهميت يادگيري قرآن کريم فرموده اند : اين قرآن نور روشن ، ريسمان محکم فضيلت بزرگ ومرتبه بلند ي است و مايه شفا وسعادت است . هرکس ازقرآن روشنايي طلب نمايد خداوند اورا منوّر فرمايد و اگر آمورش را به آن وا گذارد خداوند او را حفظ کند و هر کس به قرآن توسل جويد خداوند نجاتش بخشد وهر کس ملاز م قرآن شود بلند مرتبه گردد و هرکس که از آن طلب شفا کند خداوند او را شفا دهد و کسي که آن را مقدّم بر هر چيزي بدارد خداوند او را هدايت کند و هر که از غير قرآن هدايت طلبد خداوند او را به حالت گمرا هي وا گذارد و کسي که با آن انس و الفت داشته باشد خداوند او را به سعادت مي رساند و کسي که آن را پيشوا و مقتدا و محل اعتماد خود در رجوع کردن به آن قرار دهد خداوند او را در بهشت جاي داده و زندگي سالم و با آرامشي رابرايش مهيا مي سازد.

وي تصريح کرد :از پيامبر اکرم(ص) ،خطاب به سلمان فارسي روايت شده است اي سلمان: بر تو باد به قرائت قرآن به درستي که قرائت قرآن کفاره براي گناهان وسپر از آتش وامان ازعذ اب است وکسي که قرآن را قرائت کند به ازاي هر آيه به او ثواب صد شهيد وبه ازاي هر سوره ثواب پيغمبر عطا مي شود و بر قاري قرآن رحمت الهي نازل مي شود و ملائکه براي او طلب استعفار مي کنند وبهشت مشتاق ديدار اوست وخداوند از او راضي مي شود .

اي سلمان : زماني که يک مومن قرآن را قرائت مي کند خداوند درهاي رحمتش را به روي او باز مي کند و به ازاي هر حرفي که ازدهان او خارج مي شود ملکي را خلق مي کند که تا روز قيامت خداوند را براي او تسبيح مي کند و به درستي که در نزد خداوند بعد از فرا گرفتن علم هيچ چيز محبوبتر ازقرائت قرآن نيست .

در ادامه فاطمه سلطاني مسئول موسسه قرآني کوثر هدايت و فرقان ارسنجان توضيحات مختصري درخصوص فعاليتهاي موسسه و طرحهاي قرآني و گواهينامه آموزشي بيان کرد و در پايان به تعدادي از قرآن آموزان جوايزي اهدا شد.

يكشنبه 28 مهر 1392 - 8:47
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری