پنجشنبه 16 مرداد 1399 - 6:7
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

تأسيس دو خانه قرآن شهري در شهرستان لنگرود

حجت‌الاسلام محمد اميري ، رئيس اداره تبليغات اسلامي لنگرود از تأسيس دو خانه قرآن شهري در اين شهرستان خبر داد .

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان ، رئيس اداره تبليغات اسلامي لنگرود 27 مهرماه 92 با اظهار اين خبر عنوان کرد : با توجه به پيچيدگي مراحل تأسيس مؤسسات قرآني ، ايده تأسيس خانه هاي قرآن شهري مي تواند براي فعالان قرآني بسيار مفيد و راه گشا باشد .

وي با تاکيد بر لزوم تعيين سقف تأسيس هر گونه تشکلي در شهرستان ها افزود : يکي از نواقصي که در تأسيس تشکل هاي ديني وجود دارد در نظر نگرفتن تعداد آن تشکل در شهر يا استان بر اساس جمعيت و يا وسعت جغرافيايي است که بعضاً مشاهده مي شود؛ يک تشکل ديني در يک شهرستان کوچک آنقدر زياد است که آسيب هايي را هم ايجاد مي کند .

حجت‌الاسلام محمد اميري با اشاره به تعداد سهميه در نظر گرفته شده براي تأسيس موسسات قرآني در هر شهر ، اين کار را بسيار ارزشمند دانست و اذعان کرد : در روند تأسيس خانه قرآن شهري نيز بايد اين سقف تعيين شود تا از رشد بي رويه و خارج از نياز آن جلوگيري شود .

وي اظهار داشت : تاکنون دو خانه قرآن شهري در شهرستان لنگرود تأسيس و آغاز به کار کرده اند و يک خانه قرآن ديگر نيز در حال تأسيس است.

اين مسئول فرهنگي در پايان تصريح کرد: در حال حاضر به غير از اين دو خانه قرآن شهري ، 5 مؤسسه قرآني و 6 خانه قرآن روستايي نيز در امر آموزش علوم قرآني در شهرستان فعاليت مي کنند .

شنبه 27 مهر 1392 - 11:36
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری