سه‌شنبه 8 مهر 1399 - 7:42
پربازديدترين اخبار از استان
زنجان
  • هيچ خبري موجود نيست

كتاب «من راوي غديرم» در زنجان رونمايي مي‌شود

معاون فرهنگسراي قرآن و عترت اداره کل تبليغات اسلامي زنجان با اشاره به تهيه و چاپ كتاب كودك «من راوي غديرم» توسط اين فرهنگسرا، گفت: اين كتاب ويژه كودكان بوده و به زباني ساده و جذاب، واقعه غدير را روايت مي‌كند و همزمان با برپايي غرفه‌هاي غدير اين فرهنگسرا در زنجان، رونمايي خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي زنجان، عليرضا رحماني، معاون فرهنگسراي قرآن و عترت زنجان 26 مهر ماه با اشاره به اين‌كه اين فرهنگسرا در ايام دهه ولايت با دبيرخانه بنياد غدير استان همكاري مي‌كند، گفت: با توجه به اين‌كه واقعه غدير خم براي نخستين‌بار در استان زنجان، در قالب همايشي بازسازي خواهد شد، غرفه‌هايي با همكاري مؤسسات و مراكز فرهنگي ـ ديني استان در محل برگزاري اين همايش برپا خواهد شد.

وي افزود: از آن‌جايي كه فرهنگسراي قرآن و عترت در طول دو سال اخير برنامه‌هاي ويژه فرهنگي را در بين اقشار مختلف جامعه برگزار كرده است، غرفه‌هايي با همكاري اين فرهنگسرا در محل برگزاري نمايش بازسازي واقعه عظيم غدير برپا مي‌شود.

معاون فرهنگسراي قرآن و عترت زنجان با تأكيد بر اين‌كه غرفه‌هاي اين فرهنگسرا برنامه‌هاي خود را در سه قالب ارائه خواهند كرد، ابراز كرد: نمايش كتيبه‌هاي سفالين منقش به آيات كلام وحي و همچنين اجراي زنده هنرمندان اين فرهنگسرا در خلق كتيبه‌هاي سفالين قرآني، بخش نخست اين غرفه‌ها را تشكيل داده و نقاشي نقوش اسليمي و آيات و روايات اخلاقي بر روي شيشه نيز ديگر بخش هنري اين غرفه‌ها به شمار مي‌رود.

رحماني تصريح كرد: اجراي ويژه‌برنامه‌هاي ديني و فرهنگي ويژه كودكان و نوجوانان با حضور حجت‌الاسلام محمدعلي شهبازي، كارشناس واحد كودكان اين فرهنگسرا، سومين بخش برنامه‌هاي غرفه فرهنگسراي قرآن و عترت در دهه ولايت را تشكيل مي‌دهد.

وي با اشاره به تهيه و چاپ كتاب كودك «من راوي غديرم» توسط اين فرهنگسرا، اظهار كرد: اين كتاب ويژه كودكان بوده و به زباني ساده و جذاب، واقعه غدير را از زبان كودكان روايت مي‌كند و همزمان با برپايي غرفه‌هاي غدير اين فرهنگسرا در زنجان، رونمايي خواهد شد.

اين مقام مسئول در پايان يادآور شد: كتاب «من راوي غديرم» همزمان با حضور كودكان در محل غرفه فرهنگسرا، به نام خود آنها به چاپ رسيده و به صورت رايگان در اختيار آنان قرار خواهد گرفت. همچنين كتاب نهج‌البلاغه مصور «صحيفه هستي» كه به سه زبان عربي، فارسي و انگليسي توسط واحد مصحف فرهنگسرا به چاپ رسيده است نيز در اين غرفه‌ها به فروش خواهد رسيد.

شنبه 27 مهر 1392 - 11:36
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری