چهارشنبه 15 مرداد 1399 - 23:30
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

در گفتگو با خبرگزاري بين‌المللي قرآن ايكنا شعبه قزوين، عنوان شد

دعاي عرفه؛ دعايي سرشار از عميق‌ترين معارف الهي و توحيدي

مديركل تبليغات اسلامي استان قزوين با بيان اينكه عميق‌ترين معارف الهي و توحيدي در دعاي عرفه بر زبان سالار شهيدان(ع) جاري شده است، گفت: عرفه، روز شناخت انسان و روز شناخت ضميري است كه به منبع لايزال الهي متصل است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين،حجت‌الاسلام علي نعمت‌الهي، مديركل تبليغات اسلامي استان قزوين 23 مهر 92در گفتگو با خبرگزاري بين‌المللي قرآن‌ ايكنا شعبه قزوين، با بيان اينكه عرفه، روز شناخت مي‌باشد، اظهار كرد: عرفه روزي است كه خداوند رحيم بندگان خود را به عبادت و اطاعت خويش فراخوانده و خوان كرم و احسان خويش را براي آنان مي‌گسترد و درهاي مغفرت و رحمتش را بر روي آنان مي‌گشايد.

وي افزود: روز عرفه داراي دعاهاي فراواني است ولي دعاي عرفه امام حسين(ع) داراي جايگاه ممتازي مي‌باشد و عميق‌ترين معارف الهي و توحيدي در اين دعا، بر زبان سالار شهيدان(ع) جاري گشته است.

حجت‌الاسلام نعمت الهي اضافه كرد: دعاي عرفه شامل مطالب بسياري نظير شناخت خداوند، بيان صفات الهي، تجديد عهد و پيمان با پروردگار، شناخت پيامبران، توجه به آخرت، سير انديشه در آفاق جهان و يادآوري نعمت‌ها بي‌كران الهي بر انسان و حمد و سپاس خداوند بر آن نعمت‌ها مي‌باشد.

وي در پايان خاطرنشان كرد: بحث امام‌شناسي يكي از مباحث بسيار مهمي است كه در دعاي عرفه به آن اشاره شده است، از آنجايي‌كه انسان نمي‌تواند بدون راهنما به كمال و هدف نهايي كه همانا قرب الهي است دست يابد از اين جهت خداوند انبياء و ائمه معصومين را فرستاده است.

شنبه 27 مهر 1392 - 11:28
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری