جمعه 4 خرداد 1397 - 8:4
پربازديدترين اخبار از استان
آذربايجان شرقي
  • هيچ خبري موجود نيست

تجليل از پديدآورندگان کتاب لشکر خوبان

آيين تجليل از پديدآورندگان کتاب لشکر خوبان با حضور مدير كل تبليغات اسلامي آذربايجان شرقي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي آذربايجان شرقي،آيت الله محسن مجتهدشبستري روز سه شنبه در آيين تجليل از پديدآورندگان کتاب لشکر خوبان اظهار کرد: کتاب هاي علمي و تخصصي مخاطبان خاص خود را دارند ولي کتاب هايي که به شيوه داستاني و خاطره نويسي نگارش مي يابند همه گير بوده و استقبال بيشتري از آنها مي شود.

وي با تجليل از قلم شيوا و رساي نويسنده کتاب لشکر خوبان افزود: در زماني که تهاجم فرهنگي غرب جوامع را تحت تاثير قرار مي دهد، انتشار چنين کتاب هايي به جامعه روح معنوي مي دهد.

امام جمعه تبريز تاکيد کرد: ترويج فرهنگ کتاب و کتابخواني در جامعه و ترويج کتاب هاي ارزشمند دفاع مقدس از راهکارهاي مقابله با فرهنگ مبتذل غرب است.

آيت مجتهدشبستري همچنين با اشاره به جايگاه و منزلت قلم در اسلام خاطر نشان کرد: شمشير و قلم دو عامل در استواري دين است که در واقع کنايه از جهاد في سبيل الله مي باشد، يعني براي دفاع از ارزش هاي ديني مملکت و ولايت فقيه قلم تاثيرگذارترين وسيله است که ايثارگري ها و فداکاري نسل ها را به آيندگان منتقل مي کند.

رييس شوراي فرهنگ عمومي آذربايجان شرقي همچنين با اشاره به تاثيرگذاري هشت سال دفاع مقدس در انقلاب و اسلام، تاکيد کرد: اگر دفاع مقدس نبود نه تنها کشور تجزيه مي شد بلکه از اسلام و قرآن چيزي باقي نمي ماند و صداي اسلام را که از ايران بلند شده بود، قطع مي کردند.

آيت الله مجتهدشبستري گفت: مجد و عظمت کنوني کشور در سايه ولايت فقيه و فداکاري هاي رزمندگان در دفاع مقدس محقق شده و ايران اسلامي به عنوان يک قدرت بزرگ در جهان شناخته شده است.

در اين آيين از مهدي قلي رضايي راوي و معصومه سپهري نوسينده کتاب لشکر خوبان و سيد نورالدين عافي راوي کتاب نورالدين پسر ايران توسط شوراي فرهنگ عمومي و نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي تجليل شد.

شنبه 27 مهر 1392 - 11:27
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری