شنبه 9 اسفند 1399 - 5:5
پربازديدترين اخبار از استان
چهارمحال و بختياري
  • هيچ خبري موجود نيست

گردهمايي مداحان و شعراي آييني چهارمحال و بختياري برگزار مي شود

معاون فرهنگي، آموزشي و پژوهشي تبليغات اسلامي چهارمحال و بختياري از برگزاري گردهمايي مداحان و شعراي آييني اين استان درآستانه ماه محرم خبر داد.

به گزارش روابط عمومي تبليغات اسلامي چهارمحال و بختياري، حجت الاسلام سيد محمد ميربد در نشست کانون مداحان اين استان گفت: هم زمان با ماه محرم امسال و با همکاري آموزش و پرورش، جمعي از مداحان براي برگزاري مراسم مذهبي و عزاداري به مدارس اعزام مي شود.

وي با تأکيد بر حفظ شأن مجالس ترحيم افزود: افرادي که اين جلسات را اداره مي کنند بايد از کانون مداحان مجوز فعاليت دريافت کنند.

ميربد تصريح کرد: بر اساس برنامه ريزي هاي انجام شده مسئولين کانون مداحان در روزهاي تعيين شده از هر هفته با حضور در ادارات تبليغات اسلامي به مراجعات اعضاي اين کانون پاسخ مي دهند.

رئيس کانون مداحان استان هم در اين نشست با اشاره به راه اندازي پايگاه اينترنتي کانون مداحان استان گفت: گزارش اقدامات انجام شده در کانون هاي شهرستاني در اين پايگاه اينترنتي منتشر مي شود.

حميدرضا توسلي برپايي جلسات با حضور مداحان در مناسبت هاي مختلف را يادآور شد و گفت: شناسايي و معرفي افراد مؤثر در مداحي و شعراي آييني استان زمينه را براي حضور اين افراد در جلسات مذهبي و مناسبتي را فراهم مي کند.

وي همچنين از آمادگي راديو نوا براي ضبط نواهاي محلي و پخش آن در صدا وسيماي مراکز استان ها خبر داد.

توسلي در ادامه بررسي آسيب هاي مداحي و طرح آن در ستاد ساماندهي شئون فرهنگي را خواستار شد و بر برگزاري يادواره شهداي مداح با همکاري بنياد شهيد و امور ايثارگران تأکيد کرد.

گفتني است، نشست کانون مداحان استان با حضور حجت الاسلام سيد محمد ميربد معاون فرهنگي، آموزشي و پژوهشي اداره کل تبليغات اسلامي؛ حميد رضا توسلي، رئيس کانون مداحان استان؛ کورش صادقي، دبير کانون مداحان استان؛ غلامرضا حجتي، رئيس کانون مداحان بروجن؛ عيدي، رئيس کانون اردل، عسگري، رئيس کانون مداحان فارسان؛ محسن تقي پور، کارشناس تشکل هاي ديني اداره کل و محسن رحيمي، سيد مهدي کاظمي و فاضليان از اعضاي کانون مداحان شهرستان شهرکرد حضور داشتند.

شنبه 27 مهر 1392 - 11:24
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری