جمعه 9 اسفند 1398 - 14:37
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

سخنراني روحاني مستقر دهستان كسما صومعه سرا در مراسم جشن عيد سعيد قربان

مراسم جشن عيد سعيد قربان با سخنراني حجت الاسلام تقي ياري، روحاني مستقر دهستان كسما صومعه سرا در مسجد جامع اين دهستان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي گيلان ، روحاني مستقر دهستان كسما صومعه سرا ۲۴ مهر ۹۲ گفت : دعاي عرفه از مشهورترين دعاهايي است که شامل مضامين عارفانه‌اي چون شناخت پروردگار و تضرع به درگاه لايزال او مي‌شود و جوانان و نوجوانان ايران اسلامي بايد با الهام از دعاي عرفه درس خداشناسي ، ‌خودشناسي و خود باوري بگيرند .

وي از روز عرفه به نام روز زيارت امام حسين (ع) ياد کرد و اظهار داشت : روز عرفه روزي است که حجاج در عرفات جمع مي‌شوند و دعاي عرفه امام حسين (ع) را مي‌خوانند و هر فرازي از دعاي عرفه دريچه‌اي از عشق و نور و محبت و توحيد را در دل انسان مي‌گشايد .

حجت الاسلام تقي ياري افزود : طواف و سعي ، وقوف در عرفه ، رمي جمرات ، ذبح قرباني همه يادگاري هاي ابراهيم خليل (ع) هستند که حج را به عنوان بزرگ‌ترين همايش مسلمانان در منظر جهانيان به رخ مي‌کشند .

وي خاطرنشان کرد : ابرهيم حنيف (ع) ، اسوه توحيد و نماد فداکاري در راستاي رضايت الهي و گذر از همه تعلقات و جاذبه‌هاي دنياي مادي ، آفريننده داستان عيد قربان است .

اين كارشناس ديني تصريح کرد : تقوا بهترين توشه‌اي است که انسان مي‌تواند در روز عرفه براي خود کسب کند و بر اين اساس روز عرفه را به خاطر مرمت پيدا کردن به مناسک حج روز عرفه مي‌نامند ، روزي که حضرت ابراهيم (ع) در همين محل مناسک حج را بجا آورد و در نبردي با شيطان لعين توانست نفس خود را قرباني کند .

شنبه 27 مهر 1392 - 11:4
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری