دوشنبه 18 فروردين 1399 - 22:38
پربازديدترين اخبار از استان
اردبيل
  • هيچ خبري موجود نيست

دعاي عرفه؛ نداي الهي براي دعوت بندگان به عبادت و اطاعت خالصانه

مدير کل تبليغات اسلامي اردبيل گفت: دعاي امام حسين (ع) در روز عرفه نداي الهي براي دعوت بندگان به عبادت و اطاعت خالصانه است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي اردبيل، حجت الاسلام مهدي ستوده 23 مهر 92 همزمان با روز عرفه در مصاحبه مستقيم راديوئي با صداي مرکز اردبيل در سخناني گفت: عرفه روزي است که خداي سبحان بندگان خود را به عبادت و اطاعت خويش فرا مي خواند و خوان کرم و احساس و لطف خود را براي آنان مي گستراند و درهاي مغفرت و بخشش و رحمتش را بر روي آنان مي گشايد.

وي گفت: در اين روز حجاج بيت الله الحرام با وقوف در صحراي عرفات با خداي خويش به مناجات مي پردازد و دعاي عرفه امام حسين (ع) را قرائت مي کنند.

حجت الاسلام ستوده افزود: مسلمانان با ريختن اشک عشق، از معبود خود طلب عفو کرده و براي گناهان گذشته خود از ذات اقدس الهي طلب مغفرت مي کنند.

مدير کل تبليغات اسلامي استان اردبيل در ادامه به مضامين دعاي عرفه اشاره کرد و افزود: ستايش حق تعالي، تجديد عهد و ميثاق با خدا، خود شناسي، راز آفرينش انسان، تربيت انسان در دانشگاه الهيٰ نعمت هاي الهي، شهادت به بيکراني نعمت هاي الهي، ناتواني بشر از بجا آوردن شکر الهي، سپاس به تربيت هاي الهي از مضامين متعالي دعاي عرفه مي باشد.

حجت الاسلام ستوده در ادامه به مراسم پرفيض دعاي عرفه در مناطق مختلف استان اشاره کرد و گفت: امروز مراسم قرائت دعاي عرفه در مصلي هاي نماز جمعه سراسر استان ساعت 3 بعد از ظهر آغاز مي شود که مومنين با حضور پرشور در اين مراسم بار ديگر با زمزمه هاي عارفانه امام حسين (ع) در روز عرفه هم نوا مي شوند.

شنبه 27 مهر 1392 - 10:51
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری