شنبه 9 اسفند 1399 - 4:27
پربازديدترين اخبار از استان
يزد
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت‌الاسلام حسيني كوهستاني:

1500 هيئت مذهبي با مجوز سازمان تبليغات در يزد فعاليت مي‌‌كنند

مديركل تبليغات اسلامي استان يزد گفت: در حال حاضر هزار و 500 هيئت مذهبي داراي شناسنامه و با مجوز اداره كل تبليغات اسلامي در استان يزد فعاليت مي‌ كنند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان يزد، حجت‌الاسلام سيد محمدشريف حسيني كوهستاني، پيش از ظهر امروز در نشستي خبري اظهار داشت: هيئت‌هاي عزاداري از تقدس بسيار زيادي نزد مردم برخوردارند و مردم حتي از هستي خود در اين هيئت ها سرمايه گذاري مي‌كنند.

وي با بيان اينكه مردم براي امام حسين(ع) و اهل بيت(ع) از هيچ چيز دريغ نمي كنند، بيان كرد: برخي هيئت هاي مذهبي در ايام عزاداري هاي محرم و صفر و عزاداري ساير ائمه اطهار (ع)، هزينه هاي ميلياردي مي كنند كه اين هزينه ها از عهده دولت خارج است و تنها عشق و ارادت مردم است كه مراسم هايي باشكوه را براي ائمه اطهار (ع) برپا مي كند.

حسيني كوهستاني با بيان اينكه دشمن از پس از واقعه عاشورا تاكنون سعي در كمرنگ كردن فرهنگ عاشورا دارد و در اين مسير از هيچ كوششي فروگذار نكرده و حتي تا تخريب گنبد و بارگاه ائمه اطهار(ع) پيش رفته است، افزود: هر چه آنها بيشتر تلاش مي‌كنند، مردم نيز تلاش خود را براي حفظ و صيانت از عاشورا و مكتب امام حسين(ع) به كار مي گيرند.

مديركل تبليغات اسلامي استان يزد تأكيد كرد: در چنين شرايطي و با وجود نقشه هايي كه دشمنان در سر مي پرورانند، بايد مراقب باشيم تا آسيب هايي به اين فرهنگ اصيل وارد نشود.

وي با بيان اينكه يكي از برنامه هاي سازمان تبليغات اسلامي در سراسر كشور بر اساس اساسنامه اين سازمان، ساماندهي هيئت هاي مذهبي است، خاطرنشان كرد: بر اين اساس اكنون 15 سال است كه كار ساماندهي هيئت هاي مذهبي بر عهده سازمان تبليغات اسلامي است.

حسيني كوهستاني با بيان اينكه فعاليت و اداره هيئات مذهبي را به خود آنها واگذار كرده‌ايم و تنها بر روند فعاليت آنها نظارت كرده و كارگاه‌هاي آموزشي براي روساي هيئت ها برگزار مي كنيم، اظهار داشت: در هر شهرستان شورايي براي هماهنگي هيئات مذهبي آن شهرستان تشكيل مي شود و از ميان شوراهاي شهرستاني نيز شوراي استاني و در نهايت شوراي كشوري تشكيل مي شود.

وي عنوان كرد: اين شوراها با برگزاري انتخابات ميان داوطلبان و افراد واجد شرايط تشكيل مي شود و در يزد نيز در سوم آبان ماه اين انتخابات به طور همزمان با سراسر كشور برگزار مي شود.

مديركل تبليغات اسلامي استان يزد ادامه داد: در مجموع در استان يزد 118 نفر كانديداي انتخابات شوراي هيئات مذهبي استان يزد شده اند كه از اين تعداد 109 نفر مرد و 9 نفر زن هستند.

حسيني كوهستاني خاطرنشان كرد: از ميان اين افراد در مجموع 90 نفر انتخاب مي شوند و بر اساس شرح وظايف خود، هيئت هاي مذهبي استان را با نظارت سازمان تبليغات اسلامي، ساماندهي مي كنند.

وي در بخش ديگري از اين نشست با اشاره به اينكه امسال پس از پايان مراسم هاي عزاداري محرم و صفر، بهترين هيئت هاي مذهبي انتخاب و از مسئولان آنها تجليل مي شود.

حسيني كوهستاني تأكيد كرد: سازمان تبليغات اسلامي بر سخنراني‌هاي سخنرانان و مداحان هيئت‌ها نظارت دارد اما اين نظارت‌ها بايد تقويت شود ضمن اينكه بيشترين توصيه و نظارت از سوي ميزبانان و روساي هيئات مذهبي انجام مي‌شود.

وي بيان كرد: به همين منظور كارگاه هاي آموزشي نيز براي روساي هيئات مذهبي استان يزد برگزار شده است.

مديركل تبليغات اسلامي استان يزد در اين نشست همچنين به بيان برنامه هاي دبيرخانه بنياد بين المللي غدير در استان يزد پرداخت و افزود: بيش از 100 عنوان برنامه در ايام دهه ولايت كه از فردا، 24 مهرماه تا سوم آبانماه به اين عنوان نامگذاري شده است، برگزار مي شود.

شنبه 27 مهر 1392 - 10:42
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری