شنبه 9 اسفند 1399 - 4:19
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

هيئات مذهبي نياز به مهندسي مجدد دارند

مديركل تشكلهاي ديني و مراكز فرهنگي معاونت امور فرهنگي و تبليغ سازمان تبليغات اسلامي در نشست توجيهي ناظران چهارمين دوره انتخابات شوراهاي هيئات مذهبي كشور نهادسازي ديني را يكي از راهبردهاي مهم سازمان تبليغات عنوان كرد و گفت: هيئات مذهبي به مهندسي مجدد نياز دارند تا پاسخگوي قشر جوان، فعال و پرسشگر جامعه باشند.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، رضا معممي مقدم كه در جمع ناظران چهارمين دوره انتخابات شوراهاي هيئات مذهبي كشور سخن مي‌گفت، افزود:سازمان وظيفه دارد با گروه هاي هدف خود از جمله تشكلهاي ديني پيوند عاطفي، فكري و عملي داشته باشد.

وي به ضرورت توجه بيشتر به جنگ نرم اشاره كرد و گفت: براي مقابله با جنگ نرم احتياج به قدرت نرم داريم و قدرت نرم ما در نهادهاي ديني كشور نهفته است. نام سازمان تبليغات اسلامي با هيئات مذهبي عجين شده است. در اساس‌نامه‌هاي مختلف اين سازمان در طول سالهاي گذشته همواره به اين نهاد ديني توجه ويژه اي شده است.

معممي مقدم افزود:سازمان تبليغات سه وظيفه هدايت، نظارت و حمايت از هيئات مذهبي را به عهده دارد كه نظارت بر 80 هزار هيئت مذهبي ميسر نمي شود مگر به ياري شوراهاي هيئات مذهبي.

وي استقبال مردم از مراسمهايي مانند اعتكاف و دعاي عرفه را حاصل واسپاري فعاليتهاي فرهنگي به مردم توسط سازمان تبليغات دانست و تصريح كرد: هيئات مذهبي به مهندسي مجدد نياز دارند تا پاسخگوي قشر جوان، فعال و پرسشگر جامعه باشند.

مديركل تشكلهاي ديني و مراكز فرهنگي سازمان تبليغات اسلامي در بخش ديگري از سخنانش تاكيد كرد: شوراي هيئات مذهبي نهاد تصميم گير نيست بلكه نهاد تصميم ساز است به نظر ما چهارمين دوره فعاليت اين شوراها دوره ثمردهي و باروري آنهاست. در اين دوره سقف سني را از 65 سال به 60 سال و مدرك تحصيلي را از ديپلم به فوق ديپلم تغيير داديم تا قدرت تصميم گيري اين شوراها را افزايش داده باشيم.

گفتني است ، چهارمين دوره انتخابات شوراهاي هيئات مذهبي كشور سوم آبان به صورت سراسري برگزار مي شود.

شنبه 27 مهر 1392 - 10:40
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری