چهارشنبه 22 مرداد 1399 - 17:36
پربازديدترين اخبار از استان
همدان
  • هيچ خبري موجود نيست

غدير از اساسي ترين برنامه ها براي دوام و عزت اسلام و قرآن است

رييس اداره تبليغات اسلامي کبودراهنگ گفت: غدير از اساسي ترين برنامه ها براي دوام و عزت اسلام و قرآن است.

به گزارش روابط عموي اداره کل تبليغات اسلامي همدان، حجت الاسلام حسين علي قمري نيا در گفتگويي پيرامون تشريح برنامه هاي اداره در عيد غدير گفت: غدير از اساسي ترين برنامه ها براي دوام و عزت اسلام و قرآن است.

وي واقعه غدير را آخرين رسالت پيامبر (ص) عنوان کرد و افزود: اهل بيت پيامبر و امامان از هر فرصتي بهره بردند تا غدير را زنده بدارند زيرا در واقعه غدير اهداف والاي پيامبر جامه عمل مي پوشد و براي فتنه انگيزي کج انديشان فرصت باقي نمي ماند.

قمري نيا در ادامه با بيان اينکه غدير از شعائر الهي است تصريح کرد: زنده نگهداشتن شعائر الهي رسالتي است که بزرگان همواره بر آن تاکيد داشته اند چرا که تقواي دلها و پاکي جانها در گرو بزرگداشت آن است.

گروسي با اشاره به اينکه گردهمايي يکي از اعمال و احکام روز غدير است تاکيد کرد:. اين دستور الهي سياسي در راستاي تقويت ارتباط با ولايت و رهبري الهي و پايبندي به لوازم آن صادر شده است و بايد مورد توجه مسئولان و مردم قرار بگيرد.

حجت الاسلام حسين علي قمري نيا گفت: در راستاي تحقق اين امر اداره تبليغات اسلامي کبودراهنگ ويژه برنامه عيد غدير را با حضور مسئولان، هيئات مذهبي، فعالين و عموم مردم در مسجد اعظم اين شهرستان برگزار خواهد کرد.

رييس اداره تبليغات اسلامي کبودراهنگ، جوامع بشري را نيازمند يادآوري و حضور دائم هويت هاي فرهنگي و اصالت هاي معنوي عنوان کرد و افزود: عيد غدير بزرگترين فرصت براي معرفي هويت هاي مذهبي و معنوي جامعه اسلامي است.

شنبه 27 مهر 1392 - 10:29
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری