شنبه 5 خرداد 1397 - 16:36
پربازديدترين اخبار از استان
مركزي
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام چماني:

نقش پدر و مادر در تعالي خانواده بسيار مهم است

معاون فرهنگي، آموزشي و پژوهشي اداره کل تبليغات اسلامي استان مرکزي در چهارمين نشست بانوان فرهيخته و فعال فرهنگي گفت: نقش پدر و مادر در تعالي خانواده بسيار مهم است چرا که آنان ارکان اصلي يک خانواده اند که مي توانند در تکامل و يا تنازل يک خانواده نقش داشته باشند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان مرکزي ،حجت الاسلام داود چماني درچهارمين نشست بانوان فرهيخته و فعال فرهنگي افزود : يکي از آسيب هايي که بعضي خانواده ها با آن درگير هستند، مسئله کم رنگ شدن بعضي باورهاي ديني درخصوص مواردي نظير لزوم رعايت عفاف و حجاب از ديدگاه اسلام ، دقت در چگونگي حلال و حرام بودن کسب منفور بودن مسئله طلاق عاطفي و قانوني در شرع و مواردي نظير آن هاست.

وي با اشاره به اهميت آگاه سازي صحيح جوانان به مسائلي ديني ، اعتماد سازي نسبت به مستندات مسائل ديني را از جمله مهم ترين وظايف مربيان ديني جامعه دانست و اظهار اميدواري کرد مربيان ديني جامعه با استفاده از شيوه هاي درست آموزشي بتوانند در هدايت جامعه به سوي تعالي اخلاقي و کاهش آسيب ها اثرگذار باشند.

مريم حسيني کارشناس فرهنگي امور بانوان اداره کل تبليغات اسلامي استان مرکزي و دبير اين جمعيت در ابتداي اين نشست ضمن ارائه گزارشي از مصوبات نشست هاي قبل در خصوص دستور کار اين نشست توضيحاتي ارائه کرد.

در اين نشست همچنين هريک از اعضا نظرات خود را پيرامون نقش باورها در تکامل رفتارهاي اجتماعي و کاهش بروز آسيب ها نظرات خود را ارائه کردند.

برگزاري جلسه کارگروه طرح و ايده تا قبل از پنجمين نشست بانوان فعال فرهنگي جهت انتخاب يک طرح فرهنگي به عنوان اولويت فرهنگي مورد نظر از جمله مصوبات اين نشست بود .

گفتني است،اين نشست درروز چهار شنبه 17 مهر سال جاري در دفتر معاون فرهنگي اين اداره کل برگزار شد.

شنبه 27 مهر 1392 - 10:22
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری