شنبه 9 اسفند 1399 - 5:0
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

براي اولين بار در ايران :

کلاس هفتمي ها خاطرات «بيست و سه و آن يک نفر» را مي خوانند

دانش‌آموزان کلاس هفتم با تماشاي فيلم مستند « بيست و سه و آن يک نفر » همنشين خاطرات نوجوانان اسير ايراني دفاع مقدس مي شوند.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي ، فيلم مستند « بيست و سه و آن يک نفر » به کارگرداني مهدي جعفري در کتاب درسي جديدي با نام «تفکر و سبک زندگي» گنجانده‌شده و ساعاتي از وقت دانش‌آموزان پايه هفتم را به گفت‌ وگو درباره رزمندگان اختصاص مي‌دهد.براساس اين گزارش اين مستند داستان واقعي 23 نوجوان اسير ايراني است که در مقابله مستقيم و رودر رو با صدام قرار گرفته و در برابر خواسته رژيم بعث عراق براي اعتراف به اعزام اجباري نوجوانان به جبهه‌هاي جنگ توسط جمهوري اسلامي ايران مي‌ايستند. درقسمت آخر اين مستند به عنوان«آن يک نفر» ماجراي شبه افسانه اي ولي کاملا واقعي «ملاصالح قاري» مترجم آباداني اين ماجرا روايت مي‌شود.اين درس به شکلي کاملا نوين در سيستم آموزشي ارائه مي‌گردد. بدين شکل که فيلم سر کلاس نمايش داده مي‌شود و سپس دانش‌آموزان ضمن بحث درباره آن، با تجربه نوجوانان همسن و سال خود از جنگ آشنا مي‌شوند و قضاوت نکردن درباره افراد و مسائل پيراموني را به بحث و بررسي مي‌گذارند.

کتاب درسي «تفکر و سبک زندگي» يکي از کتاب‌هاي درسي سال هفتم است که دانش‌آموزان در آن با مهارت‌هاي زندگي و سبک‌هاي مختلف زندگي و تفکر آشنا مي‌شوند.

گفتني است، خاطرات اين بيست و سه اسير در کتابي با عنوان «بيست و سه و آن يک نفر» و به قلم احمد يوسف‌زاده نوشته شده و به زودي از سوي انتشارات سوره مهر روانه بازار خواهد شد.

شنبه 27 مهر 1392 - 10:5
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری