شنبه 9 اسفند 1399 - 5:2
پربازديدترين اخبار از استان
سمنان
  • هيچ خبري موجود نيست

راه اندازي «جلسه ثابت و محوري حفظ قرآن» در شاهرود

«جلسه ثابت و محوري حفظ قرآن» در راستاي سياست سازمان دارالقرآن الکريم کشور در شاهرود راه اندازي شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان، حجت‌الاسلام علي شکري مديركل اداره تبليغات اسلامي استان سمنان در مراسم راه اندازي «جلسه ثابت و محوري حفظ قرآن» در شاهرود افزود: رفتار پيشوايان دين نشان مي‌دهد حفظ قرآن چنان اهميت دارد كه بسياري از مقام‌هاي معنوي جز به ياري آن به دست نمي‌آيد.

وي تصريح کرد: ويژگي‌هاي قرآن و سفارش‌هاي پيوسته‌ي پيامبر اسلام (ص) درباره‌ي آن سبب شد تا اين كتاب در سراسر زندگي مردم راه يابد و همه چيز مسلمانان شود.

شکري گفت: قرآن درباره‌ي به خاطر سپاري كتاب خدا مي‌فرمايد: «حكمت و آيات الهي را كه در خانه‌هاي شما تلاوت مي‌شود، به خاطر بسپاريد. بدانيد كه همانا خداوند مهربان و از همه آگاه است».

مدير کل تبليغات اسلامي استان سمنان اظهار داشت: حفظ قرآن مجيد و انس با آن، انسان را در مسير عمل به وحي و بهره جستن از معارف آن قرار مي‌دهد و در نتيجه از آتش دوزخ مصون مي‌دارد.

وي در پايان خاطر نشان کرد: سازمان دارالقرآن الکريم وابسته به سازمان تبليغات اسلامي در سال جاري تعداد 50 جلسه ثابت و محوري حفظ قرآن کريم در کشور راه اندازي کرده است.

مراسم افتتاح «جلسه ثابت و محوري حفظ قرآن کريم» با حضور فعالان قرآني و برخي از مسئولان در مسجد زينبيه شاهرود با تلاوت آيات پاياني سوره مبارکه حشر توسط احمد خدابخشيان از قاريان ممتاز شهرستاني برگزار شد.

جلسه «ثابت و محوري حفظ قرآن کريم» جمعه هر هفته ساعت10:30صبح با تدريس استاد حسين جلالي، حافظ کل قرآن در زينبيه شاهرود برگزار مي‌شود.

شنبه 27 مهر 1392 - 9:22
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری