شنبه 23 آذر 1398 - 0:3
پربازديدترين اخبار از استان
چهارمحال و بختياري
  • هيچ خبري موجود نيست

روحاني مستقر شهرك هجرت 2 لردگان:

امام محمد باقر(ع) مرجع حل مشکلات علمي مسلمانان به شمار مي آيد

روحاني مستقر شهرك هجرت 2 لردگان در مراسم عزاداري شهادت امام محمد باقر(ع) گفت: آن امام بزرگوار ازهمان دوران جواني مرجع حل مشکلات علمي مسلمانان به شمار مي رفتند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي چهارمحال و بختياري، حجت الاسلام صادق كيواني فر در جمع شهركي‌ها گفت: هم زمان با دوران امامت امام محمد باقر (ع)، دولت بني اميه دوران زوال خود را سپري مي كرد و هرج و مرج كشور را فرا گرفته بود و امام از اين فرصت استفاده و معارف اسلامي را منتشر كرد.

وي به موضع گيري هاي امام باقر(ع) در برابر خلفاي اموي اشاره کرد و بيان داشت: دشوارترين مرحله دوران امامت آن حضرت از نظر ديني، فرهنگي و سياسي، دوره سيزده ساله حکومت هشام بن عبد الملک بود، امام در اين دوره براي حفظ نيروهاي وفادار به مکتب اهل بيت(ع) و اجراي برنامه هاي بنيادي و اصولي اسلام ناب محمدي ناچار به تقيه بود، از اين رو فعاليت هاي ديني، فرهنگي و سياسي خود را پنهاني و در پوشش تقيه انجام مي داد.

گفتني است، مراسم عزاداري شهادت امام باقر (ع) با مداحي هادي خالدي بيست و دوم مهر1392 در مسجد اميرالمومنين (ع) شهرك هجرت 2 از توابع شهرستان لردگان برگزار شد.

پنجشنبه 25 مهر 1392 - 10:44
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری