سه‌شنبه 21 مرداد 1399 - 16:55
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

70 درصد نوجوانان خراسان جنوبي آموزش‌هاي ابتدايي قرآن را فرا گرفته‌اند

مسئول دارالقرآن الکريم اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي گفت: بيش از 70 درصد از نوجوانان استان آموزش هاي ابتدايي قرآن را در مؤسسات قرآني فرا گرفته اند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، محمدرضا اشرفي، با بيان اينکه آينده يک مملکت را کودکان و نوجوانان رقم مي‌زنند، گفت: براي نهادينه کردن فرهنگ قرآن آموزي و قرآن خواني در کودکان بايد از همان سنين کودکي و نوجواني بچه ها را تحت تعليم وآموزش قرآن قرار داد.

وي افزود: با توجه به اين که قرآن کليد و راهنماي سعادت آدمي در زندگي است، انس با قرآن از دوران کودکي و نوجواني زمينه گسترش ظرفيت روحي و پيشرفت انسان را در بزرگسالي فراهم مي کند.

مسئول دارالقرآن الکريم اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي ادامه داد: اين سازمان در راستاي اجراي طرح آموزش قرآن کريم به کودکان و فراهم کردن زمينه تربيت صحيح قرآني در آنها از طريق موسسات قرآن اقدام به برگزاري دوره هاي آموزش عمومي قرآن کريم براي نوجوانان کرده و براساس آمارها بيش از 70 درصد کودکان در اين موسسات دوره هاي عمومي قرآن را فرا گرفته اند.

اشرفي با بيان اين که مدارس قرآني از ديگر راه هاي آموزش قرآن کريم به کودکان است، گفت: دارالقرآن سازمان تبليغات با همکاري مدارس قرآني دروه هاي عمومي و مفهيم قرآن کريم براي نوجوانان دانش آموز استان برگزار کرده است.

وي با بيان اينکه استقبال کودکان و نوجوانان از برنامه هاي قرآني سازمان چشمگير بوده است،بيان داشت: در ايام سال تحصيلي موسسات قرآني دوره هاي آموزشي قرآن کريم را براي نوجوانان و کودکان برگزار کرده و خانواده ها با مراجعه به موسسات مي توانند کودکان خود را براي حضور در اين دوره ها آماده کنند.

مسئول دارالقرآن خراسان جنوبي با بيان اين که هم اکنون از کلاس ششم ابتدايي آموزش روخواني 30 جز قرآن کريم به دانش آموزان آموزش داده مي شود، گفت: با اجراي اين طرح ميزان اشتباهات قرائت قرآن درميان کودکان کاهش يافته است.

اشرفي ادامه داد: آموزش قرآن به کودکان و نوجوانان مهم ترين گام در راستاي تحقق نهضت ملي قرآن کريم است.

وي افزود: اگر ما بتوانيم در سال هاي ابتدايي زندگي کودکان و نوجوانان را با قرآن انس داده و قرآن را بهترين مونس براي آنها قرار دهيم خواهيم توانست زمينه ترويج برنامه هاي سبک زندگي اسلامي و ايراني را در کودکان فراهم کنيم.

مسئول دارالقرآن کريم تبليغات اسلامي خراسان جنوبي يادآورشد: در حال حاضر سازمان تبليغات با برگزاري جشنواره هاي مختلف قرآني سعي دارد نوجوانان مستعد در رشته هاي مختلف قرآني را شناسايي کرده و آنها را در مسير درست شکوفايي اين استعداد ها هدايت کند.

پنجشنبه 25 مهر 1392 - 10:28
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری