شنبه 25 مرداد 1399 - 14:27
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

رئيس شوراي عالي قرآن واستاندار قزوين خبر داد:

ساماندهي و تقويت فعاليت‌هاي قرآني در استان قزوين

رئيس شوراي عالي قرآن و استاندار قزوين گفت : فعاليت‌هاي قرآني و ديني در استان قزوين ساماندهي شده است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين،احمد عجم، رئيس شوراي عالي قرآن واستاندار قزوين 23 مهر 92در گفت‌وگو يي در رابطه با فعاليت‌هاي قرآني صورت گرفته استان در دولت دهم، اظهار كرد: فعاليت‌هاي قرآني در استان طي اين مدت تقويت شده و روند اين فعاليت‌ها بسيار مناسب است.

وي با بيان اينكه فعاليت‌هاي قرآني امروز در استان فعاليت‌هاي برجسته‌اي است، افزود: در گذشته فعاليت‌هاي قرآني در استان تنها به برخي برنامه‌هاي خانگي مربوط مي‌شد اما امروز اينگونه نيست و شاهد تغيير رويكرد در برنامه قرآني هستيم و اين آغاز حركتي بزرگ در استان است.

عجم با بيان اينكه مهدهاي كودك و مدارس يكي از مهم‌ترين بسترهاي نهادينه كردن قرآن است، تصريح كرد: با راه اندازي مدارس قرآن و همچنين ساماندهي مهدهاي كودك و فعاليت‌هاي قرآني اين مهدها اميدواريم در آينده شاهد حركت‌هاي گسترده‌تري در زمينه قرآني باشيم و بتوانيم از ظرفيت‌هاي به‌وجودآمده بهره‌برداري كنيم.

وي به تشكيل شوراي قرآن در استان اشاره كرد و گفت: تشكيل اين شورا و عملكرد قدرتمندانه اين مجموعه توانسته به عنوان موتور محركي در استان محسوب شود و رصد فعاليت‌هاي قرآني و برنامه‌ريزي براي فعاليت‌هاي قرآني از مهم‌ترين نتايج تشكيل اين شورا در استانداري است.

استاندار قزوين تأكيد كرد: جهت‌گيري در استان براي آشنايي با مفاهيم قرآن توسعه يافته است و در حوزه حفظ قرائت نيز اقدامات بي‌سابقه‌اي صورت گرفته و مسابقات بي‌نظير كشوري در استان برگزار شد كه مي‌توان به برگزاري مسابقات قرآن دانش‌آموزي، قرآن نابينايان و همچنين قرآن كاركنان ارتش اشاره كرد.

عملکرد خبرگزاري قرآن استان قزوين مثبت است

وي به راه‌اندازي خبرگزاري بين‌المللي قرآن در استان قزوين اشاره و خاطرنشان كرد: با راه‌اندازي خبرگزاري قرآن در استان قزوين، بستر مناسبي براي پوشش فعاليت‌ها و تلاش‌هاي صورت گرفته در استان در زمينه خدمات‌رساني به قرآن صورت گرفته است.

عجم در پايان با اشاره به عملكرد خبرگزاري قرآن در استان قزوين، با بيان اينكه بايد در حوزه قرآن جايگاهي براي پوشش فعاليت‌هاي قرآني در نظر گرفته مي‌شد، يادآور شد: عملكرد اين خبرگزاري در استان اگرچه با نقطه ايده‌آل فاصله دارد اما بايد بپذيرم كه عملكرد خبرگزاري قرآن شعبه قزوين مثبت است.

پنجشنبه 25 مهر 1392 - 10:0
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری