يكشنبه 3 شهريور 1398 - 12:16
پربازديدترين اخبار از استان
كهگيلويه و بويراحمد
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري ششمين گفتمان ويژه هفته ملي کودک در گچساران

ششمين گفتمان ويژه هفته ملي کودک از سوي اداره تبليغات اسلامي در مدرسه کوشا شهرستان گچساران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان کهگيلويه و بوير احمد، در اين جلسه حجت الاسلام پرويز خواجه زاده امام جمعه موقت گچساران و استاد دانشگاه آزاد اسلامي محبت و مهرورزي را حق کودکان دانست و گفت: همه ما نياز به مهر و محبت داريم اما اين احساس نياز در درون شما کودکان بيشتر است، يعني کودک دوست دارد و دلش مي خواهد که بيشتر از ديگران محبوب شود.

وي در ادامه افزود: اگر کودک از حق داشتن محبت و مهرورزي محروم شود بسياري از ناهنجاريها و ناسازگاريها در درون او بوجود مي آيد.

حجت الاسلام خواجه زاده گفت: کودک بيش از بزرگترها به مهر و محبت نياز دارد. کودک چندان توجهي ندارد که در خانه گلي زندگي مي کند يا در کاخ، به نوع لباس و غذاي خود توجه ندارد اما در اين جهت که محبوب ديگران هست يا نه کاملاً توجه و حساسيت دارد.

وي در ادامه به سيره عملي پيامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) در جهت محبت به کودکان اشاره کرد و گفت: بچه هاي عزيز پيامبر اسلام حضرت محمد(ص) آن قدر کودکان را دوست داشت و به آنها محبت مي ورزيد که توصيه کردند و فرمودند: کودکان را دوست بداريد و به آنها اظهار محبت کنيد. و در جايي ديگري مي فرمايند: کسي که به کودک ما ترحم نکند و به بزرگسال ما احترام نگذارد از ما نيست.

گفتني است حجت الاسلام خواجه زاده سئوالاتي را از کودکان در خصوص نماز، احترام به ديگران، محبت به اهل بيت(ع) و محبت خداوند و ... پرسيد.

سه‌شنبه 23 مهر 1392 - 22:58
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری