يكشنبه 3 شهريور 1398 - 11:17
پربازديدترين اخبار از استان
همدان
  • هيچ خبري موجود نيست

ضرورت به کارگيري مفاهم و مولفه هاي ديني درجشنواره تئاتر کودک و نوجوان

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان نهاوند بر ضرورت به کارگيري فرهنگ و آموزه‌هاي ديني در تئاتر کودک و نوجوان تأکيد کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي همدان، حجت‌الاسلام حسين گروسي در آستانه برگزاري جشنواره بين‌المللي تئاتر کودک و نوجوان در اين استان در گفتگويي اظهار داشت: تئاتر ما در بسياري از هنرها است و تأثيرگذاري آن در عرصه ديني نيز انکارناپذير است.

وي با تأکيد بر لزوم افزايش آموزه‌هاي ديني در عرصه تئاتر، افزود: سوژه‌يابي در هنر نمايش نيازمند دقت ويژه‌اي است و هنرمندان تئاتر بايد بيشتر به موضوعات ديني و اسلامي و مسائل کشور و منطقه توجه کنند.

عضو شوراي فرهنگ عمومي شهرستان نهاوند اضافه کرد: ورود افراد خلاق و داراي تعصب ديني به عرصه تئاتر نيز در القاي فرهنگ ديني تأثيرگذار است زيرا که کودکان و نوجوانان در کارهايي که براي آنها توليد مي‌شود نياز به خلاقيت دارند.

دبير ستاد ساماندهي شئونات فرهنگي نهاوند در ادامه افزود: تئاتر هنري است که مي‌تواند در فراگير کردن موضوعات مختلف در سطح جامعه مؤثر باشد به گونه اي که تئاتر مي‌تواند بهانه‌اي براي بهره‌مندي مردم از فرامين ديني باشد.

حجت الاسلام گروسي افزود: در توليد و اجراي تئاتر کودکان بايد به نيازهاي آنها توجه شود و به منظور اجراي کارهاي مناسبتي در حوزه تئاتر کودکان، نيازمند به کارگيري فضاي کودکانه هستيم.

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان نهاوند عرصه فعاليت در حوزه کودکان را بسيار گسترده دانست و خاطرنشان کرد: کودکان همواره بايد در فضايي شاد رشد کنند و نيازهاي کودکانه آنها متناسب با سنشان مدنظر قرار گيرد.

گفتني است، بيستمين جشنواره بين‌المللي تئاتر کودک و نوجوان 24 تا 30 مهر جاري در همدان، پايتخت تاريخ و تمدن ايران برگزار مي‌شود.

سه‌شنبه 23 مهر 1392 - 22:50
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری