چهارشنبه 15 مرداد 1399 - 23:44
پربازديدترين اخبار از استان
گلستان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري چهارمين جلسه قرائت تخصصي آموزش صوت و لحن قرآن كريم در گنبد کاووس

چهارمين جلسه قرائت تخصصي آموزش صوت و لحن قرآن كريم در اداره تبليغات اسلامي شهرستان گنبد ويژه نوجوانان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان گلستان ، غلامعلي دارابي زاده کارشناس قرآني اداره تبليغات اسلامي شهرستان گنبد به اهداف جلسه اشاره کرد و گفت : شناسايي نيروهاي مستعد و علاقه مند به هنر زيبا خواني قرآن كريم و استفاده از ابعاد هنري قرآن و ارائه الگوهاي جديد به منظور انس بيشتر نوجوانان با كلام الله مجيد را از مهمترين اهداف اين گونه جلسات برشمرد .

وي در ادامه گفت : شناسايي، رشد و هدايت استعدادهاي نوجوانان به سمت و سوي انس با قرآن‌كريم و ايجاد حس رقابت سالم در بين نوجوانان بر اساس اصل قرآني « فاستبقوالخيرات» را از ديگر اهداف اين گونه جلسات ذكر كرد و افزود : خداوند زيباست و زيباييها را دوست دارد . تلاوت قرآن كريم با صوت زيبا و نيكو موجب زيباتر شدن كلام الهى و جلب توجه خواننده قرآن و شنونده آن به كلام الهى شده ، بيم‌ و اميد به خداوند را در دل آنان جايگزين مى‌ كند ، بنابراين مستحب است قرآن با‌ صوت نيكو خوانده شود. چنان كه پيامبر(ص) فرموده: قرآن را با صداى نيكو بخوانيد، زيرا صداى نيكو بر زيبايى قرآن مى‌افزايد .

شايان ذکر است، اين جلسه از اول مهر ماه سال جاري به طور مرتب هر هفته در ساعت 16 عصر پنجشنبه ها در سالن اجتماعات اداره تبليغات اسلامي گنبد زير نظر استاد حامد خدابخشي برگزار مي شود.

گفتني است، اين جلسه 18مهر 92 برگزار شد.

سه‌شنبه 23 مهر 1392 - 22:1
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری