يكشنبه 6 خرداد 1397 - 14:24
پربازديدترين اخبار از استان
كرمانشاه
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري گفتمان جوان، ازدواج و خانواده دردالاهو

گفتمان ديني با عنوان جوان، ازدواج و خانواده به همت اداره تبليغات اسلامي دالاهودر اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومي ‌اداره‌كل ‌تبليغات ‌اسلامي ‌كرمانشاه،خانم کرمي مدرس حوزه و دانشگاه در اين گفتمان گفت: ازدواج به عنوان سنگ بناي اوليه خانواده و به عنوان عاملي اساسي براي زوجيت و همدلي دو جوان و زمينه بالندگي و پيشرفت همسران به شمار مي‌آيد و انسان‌ها مي‌توانند در سايه انديشه و ايمان واقعي و در پناه زوجيتي شايسته، با اطمينان و صلابت، بر ناكامي‌ها و فراز و نشيب‌هاي زندگي چيره شوند و از وادي‌هاي شكست، مصمّم و استوار عبور کنند و بتوانند از گذرگاه اسفل السافلين به سوي اعلا علّيين، كه همان مقصود خلقت است، راهي بگشايند. به همين دليل، متفكران اخلاقي و حقوقي جوامع بشري درصدد برآمده‌اند تا بر استحكام اين كانون بيفزايند و ازدواج، اين سنّت تغييرناپذير الهي را در جامعه، هر چه بيشتر تقويت كنند تا انسان‌ها ازدواج را، كه يك نياز فطري و طبيعي نه تنها براي انسان‌ها، بلكه حتي در ميان ديگر موجودات نيز به شكل‌هاي گوناگون وجود دارد، زمينه كسب كمال خويشتن بيابند.

وي به ضرورت ازدواج سالم و مسائل مربوط به آن تأكيد و خاطر‌نشان كرد: در بحث ازدواج بايد عقلاني رفتار كرد و از شتاب‌زدگي و تصميم آني و احساسي پرهيز كرد.

کرمي اظهارکرد: ازدواج در منطق قرآن كريم، به وجودآورنده مطمئن‌ترين و آرام بخش‌ترين رابطه‌ها و آغازگر زندگي همراه با طراوت، مودّت و ايثار است.

اين مدرس حوزه ودانشگاه درپايان گفت: خانواده در اسلام از جايگاه ويژه‌اي برخوردار است،و يکي از اهداف ازدواج تشکيل خانواده و تربيت نسل صالح به مي‌شمارد.

گفتني است،اين گفتمان21مهر92دردبيرستان انديشه دالاهو برگزارشد.

سه‌شنبه 23 مهر 1392 - 20:5
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری