سه‌شنبه 6 فروردين 1398 - 16:39
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

تبيان تسليت مي گويد

تارنماي فرهنگي اطلاع رساني تبيان همزمان با سالروز شهادت حضرت امام محمدباقر(عليه السلام) کارت پستال تسليت شهادت « شکافنده علوم» را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي،باشگاه کاربران موسسه تبيان اين کارت پستال را طراحي و منتشر کرده است.

ارسال اين کارت پستال از طريق پست الکترونيک صورت مي گيرد و براي تمامي کاربران محيط مجازي آزاد است.

باشگاه کاربران به عنوان متن داخلي اين کارت پستال چنين مي نويسد:«هنگام ورود به خاک بقيع، کفشهايت را که درمي‏ آوري و پايت خاک اين مزار را لمس مي ‏کند، دلت هم مي ‏شکند.

قبور بي ‏سايبان مانده در برابر آفتاب، داغت را تازه مي‏ کند و بر غمي کهن و ديرين، اشک مي‏ريزي و بغض مانده در گلو را در هواي بقيع، رها مي ‏کني.رنج‌نامه‌ي نانوشته شيعه، بر خاک و سنگ اين مزار، گوياتر از هر زمان است.

يک طرف جمعي به دعاي توسّل مشغولند و زمزمه‏ کنان، طرف ديگر، دل‌هايي با آهنگ نوحه و مرثيه، به عمق مظلوميت «آل اللّه‏»، راه مي‏ يابند و مي‏ گريند.دل‌ها، به خاک بوسي اين چهار امام معصوم (ع) آمده‏ اند.در کناري، کسي آرام آرام، اشک مي ‏ريزد و در سوگ شهادت امام باقر(ع) مرثيه‌اي مي ‏خواند.و اينجا، اشکها سخن مي‏ گويند.سکوتِ زبان را هم زلال اشک، جبران مي‏ کند.چشم‌هاي اشکبار، ترجمانِ دل‌هاي داغ‌دار و بي‏قرار است.

حرفي هم که نزني،کلامي و سلامي هم که نگويي،چشمها و قطرات جاري اشک، هم روضه‏ خوان مجلس است، هم گريه‏ کنِ محفل...لازم نيست کسي مرثيه بخواند،بقيـع، خودش «مرثيه مجسّم» است.

اما شبِ بقيع همچنان خاموش است و تاريک...مدينه و خيابان‌ها و بازارهايش، گرچه غرق نور است، اما وادي بقيع، در موج ظلمت و غربت فرو رفته است...گويا اصلاً خورشيدي بر اين خاک نخفته است. خورشيدي همچون امام باقر(ع)...

اما، روشنايي اين وادي، از نور امامت سرشار است.السلام عليك يا امام محمد باقر(عليه‌السلام)...»

ارسال اين کارت پستال با متن دلخواه فرستنده نيز امکانپذير است.

علاقه مندان مي توانند براي ارسال اين کارت پستال به نشاني http://www.tebyan.net/مراجعه کنند.

سه‌شنبه 23 مهر 1392 - 19:22
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری