جمعه 29 شهريور 1398 - 11:4
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

روحانيون مستقر مناديان فرهنگ اسلامي در روستاها هستند

مديرکل تبليغات اسلامي قزوين گفت:روحانيون مستقر مناديان فرهنگ اسلامي در روستاها هستند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين،حجت الاسلام علي نعمت الهي مدير كل تبليغات اسلامي استان قزوين 23 مهر 92 در گفتگويي گفت:روحانيون مستقر بايد نقش مهمي را در توسعه و ترويج مسائل فرهنگي در بين روستائيان و مناطق محروم كشور ايفا کنند.

وي حضور روحاني مستقر در روستا‌ها را مهمترين پايگاه تبليغي و ترويجي و بازوان تواناي فرهنگي و مناديان ديني در روستاها عنوان كرد و افزود: طرح استقرار روحاني در روستاها از موفق‌ترين طرح‌هاي سازمان تبليغات اسلامي است.

مدير كل تبليغات اسلامي استان قزوين خطاب به روحانيون مستقر بيان کرد: هر روحاني مستقر يک سازمان تبليغات اسلامي در بعد کوچک است و نقش به سزايي در تبيين و ابلاغ رسالت هاي سازمان در حوزه فعاليت خود ايفا مي کند.

وي با اشاره به اهميت نقش روحانيون در زندگي فردي و اجتماعي افزود: معاشرت و ارتباط روحاني با مردم در ارتقاي فرهنگ ديني، زندگي اجتماعي، ايجاد و توسعه فعاليت‌هاي فرهنگي و ديني تأثير شگرفي دارد.

اين مسئول خاطر نشان كرد: افزود: فعاليت هاي تبليغي مبلغان اگر با مخاطب شناسي همراه باشد، موجب مي شود مردم با وظايف و محدوده احکام شرعي بهتر آشنا شوند.

حجت الاسلام نعمت الهي ادامه داد: با عنايت به پيش بيني و تدوين طرح توسعه استقرار مبلغين در مناطق محروم با هدف استفاده از تمامي ظرفيت‌هاي موجود فرهنگي و تبليغي و پوشش تبليغي کليه مناطق نيازمند به شناخت معارف ناب اسلام، تاکنون تعداد زيادي از روستاها در استان قزوين تحت پوشش تبليغي اداره کل تبليغات اسلامي قرار دارند.

سه‌شنبه 23 مهر 1392 - 10:20
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری