پنجشنبه 23 مرداد 1399 - 19:36
پربازديدترين اخبار از استان
كرمانشاه
  • هيچ خبري موجود نيست

امام باقر(ع) تبيين کننده واقعه عاشورا

رئيس اداره تبليغات اسلامي قصرشيرين گفت: امام باقر (ع) تبيين کننده واقعه عاشورا است که نقش بسزايي درمعرفي امام حسين (ع) وياران مظلومش رادرجامعه آن روزداشت.

به گزارش روابط‌عمومي ‌اداره‌كل ‌تبليغات ‌اسلامي ‌كرمانشاه،حجت‌الاسلام محمد محمودي 21 مهر 92 افزود: حضرت امام محمدباقر عليه‌السلام در دوران كودكى با بزرگترين مصيبت تاريخ اسلام يعنى واقعه كربلا روبرو شد، او با چشمان معصوم خود مشاهده كرد كه شجره خبيثه بنى‌اميه چگونه فرزند فاطمه زهرا و يادگار مصطفى يعنى حسين عليه‌السلام را همراه با عده‌اى از بنى‌هاشم و بهترين اصحاب اباعبدالله با كمال قساوت شهيد كردند و بازماندگان از خاندان رسالت را به اسارت بردند.

وي تصريح کرد:امام پنجم عليه‌السلام ، همگام با اسيران پيروز كربلا غم‌ها و محنت‌ها را مى‌چشيد و شاهد اهانت‌ها، جسارت‌ها، قتل و غارت‌ها و... بود. ايشان حمله دژخيمان و اصحاب شيطان را به مدينه‌الرسول ديد و شاهد بود كه چگونه كينه‌توزان بدر و احد به حرم رسول خدا حمله كردند و كشتند و سوزاندند و بي‌حرمتي‌ها کردند، امام پنجم مى‌ديد كه بنى اميه در پى محو آثار وحى و نبوت‌اند و با هر چه كه وابسته به خاندان رسالت است به مبارزه‌اى بى‌امان برخاسته‌اند و مى‌فرمود:ناخوشايندى اين مردم از ما تنها به خاطر آن است كه ما اهل‌بيت رحمت و شجره نبوت و معدن حكمت و محل نزول وحى هستيم .

حجت‌الاسلام محمودي گفت:امام باقر عليه‌السلام در چنين اوضاعى پس از شهادت امام زين‌العابدين عهده‌دار مقام امامت مى‌شوند سن مباركشان در آغاز مقام امامت چهل سال بود حضرت به دنبال سيره پدر ارجمندش حضرت سجاد عليه‌السلام به سرپرستى ايتام و تفقد از ضعفاء و محرومين شيعه پرداخته و حتى‌الامكان به وضع اقتصادى آنان سرو سامان مى‌دهند حضرت به موازات فعاليت‌هاى ديگر خويش به مبارزه با احياى جاهليت و انحرافات فرهنگى جامعه مى‌پردازد.

دوشنبه 22 مهر 1392 - 12:30
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری