سه‌شنبه 29 خرداد 1397 - 18:42
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

گفتمان دانشگاهي با عنوان«جوان،ازدواج و خانواده» در بندرانزلي

گفتمان ديني با عنوان «جوان، ازدواج و خانواده» به همت اداره تبليغات اسلامي بندرانزلي در دانشگاه پيام نور اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان، حجت الاسلام کريم عاشوري، رئيس اداره تبليغات اسلامي بندر انزلي 21 مهر 92 در گفتمان ديني «جوان، ازدواج و خانواده» طي سحناني بحث ازدواج و مسائل مربوط به آن را بسيار مهم دانست و گفت: در بحث ازدواج بايد عقلاني رفتار کرد و از شتاب زدگي و تصميم آني و احساسي پرهيز کرد.

وي به پيامد هاي ارتباط دختر و پس اشاره کرده و اظهار داشت: جوانان بايد از ارتباطاتي که به ازدواج منجر نمي شود پرهيز کنند ، زيرا ممکن است باعث تباهي شده و مسير زندگي آنان را تغيير دهد و آن انرژي و تلاشي که بايد در محيط هاي دانشگاهي براي کسب علم صرف شود را به هدر دهد.

اين مسئول فرهنگي افزود: در عرف ما متاسفانه بعضاً مي بينيم که قبح ارتباط پسرها کم شده و جامعه وخانواده بيشتر برروي دخترها حساسند در حالي که شرعاً هر نوع ارتباطي از اين دست که در چهارچوب شرع نباشد، اشکال داشته و مردود است.

حجت الاسلام کريم عاشوري در ادامه به شرايط ازدواج و مسائلي که طرفين يعني دخترها و پسرها و خانواده هاي آنان بر آن حساس باشند اشاره کرد و متذکر شد: محيط هاي دانشگاهي بايد برنامه هايي براي تربيت غير مستقيم جوانان داشته باشند، چرا که در سنين جواني هر نوع لغزشي مي تواند باعث تباهي و نابودي شود و اين تلاش بيش از پيش مسئولين فرهنگي را مي طلبد که با کار کارشناسي در اين خصوص به صورت جدي وارد عمل شده و نقش سازنده خود را ايفا کنند.

قابل توجه است، در اين گفتمان دانشجويان سئوالات خود را در مورد مسائل مختلف در ارتباط با روابط دختر و پسر و بحث چگونگي و شرايط ازدواج موفق مطرح کردند که استاد مدعو به سئوالات آنان پاسخ داد.

دوشنبه 22 مهر 1392 - 10:59
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری