جمعه 4 خرداد 1397 - 17:20
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

مراسم عزاداري و سوگواري شهادت امام باقر (ع) در شهر اسديه برگزار شد

کارشناس فرهنگي اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان از برگزاري مراسم عزاداري وسوگواري امام باقر (ع) در شهر اسديه خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت الاسلام هادي عبدالهي چک با اعلام اين خبر گفت: به همت اداره تبليغات اسلامي شهرستان مراسم شهادت امام محمد باقر (ع) از اقامه نماز مغرب و عشاء با حضور مسئولين شهرستان و حضور گسترده دوستداران خاندان عصمت و طهارت (ع) در مسجد محمدرسول الله(ص) شهر اسديه از توابع شهرستان درميان برگزار شد.

در اين مراسم حجت الاسلام حسيني روحاني طرح جرت شهر اسديه با اشاره به کرامت امام محمدباقر (ع) و مقام شامخ علمي آن حضرت در مورد نحوه زندگي و چگونگي ارتباط با خانواده و همسرداري آن حضرت توضيحاتي ارائه داد.

وي در ادامه ضمن تبيين مقام شامخ و فضائل اخلاقي آن حضرت گفت: توجه امام محمد باقر(ع) به علم، او را از اخلاق و فضائل روحي غافل نمي‌ساخت و روي‌آوري به معنويات و عبادت و بندگي نيز آن حضرت را از پرداختن به زندگي اسلامي و روابط اجتماعي و اصلاح جامعه باز نمي‌داشت.

وي افزود: آن حضرت از همان دوران كودكي و جواني به دانش، فضيلت و تقوي معروف بود و پيوسته مرجع حل مشکلات علمي مسلمانان به شمار مي رفت.

وي تصريح کرد: امام باقر (ع) نه تنها در علم و تقوا زبانزد مسلمانان بود بلكه قيام كننده نهضت علم بود، بطوري كه بيش از 4000 هزار علما و دانشمند حاصل تربيت ايشان بود.

در ادامه اين مراسم، حاضران در محفل عزاي امام پنجم و در ذکر مصائب آن بزرگوار اشک ماتم ريختند.

دوشنبه 22 مهر 1392 - 10:45
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری