جمعه 29 شهريور 1398 - 11:3
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

عميق‏‌ترين معارف الهى و توحيدى در دعاي عرفه بر زبان سالار شهيدان(ع) جارى شده‌است

مديركل تبليغات اسلامي استان قزوين گفت:عميق‏‌ترين معارف الهى و توحيدى در دعاي عرفه بر زبان سالار شهيدان(ع) جارى شده‌است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين،حجت الاسلام علي نعمت الهي 22 مهر 92 به مناسبت فرارسيدن روز عرفه گفت :عرفه، روز شناخت مي باشد، روزي است كه خداوند رحيم بندگان خود را به عبادت و اطاعت خويش فرا خوانده و خوان كرم و احسان خويش را براي آنان مي گسترد و درهاي مغفرت و رحمتش را بر روي آنان مي گشايد.

وي اظهار داشت:روز عرفه داراى دعاهاى فراوانى است، ولى دعاى عرفه امام حسين(ع) داراى جايگاه ممتازي مي باشد و عميق‏‌ترين معارف الهى و توحيدى در اين دعا، بر زبان سالار شهيدان(ع) جارى گشته است.

حجت الاسلام نعمت الهي اضافه كرد:دعاي عرفه شامل مطالب بسياري نظير شناخت خداوند، بيان صفات الهي، تجديد عهد و پيمان با پروردگار، شناخت پيامبران،توجه به آخرت، سير انديشه در آفاق جهان و يادآوري نعمت‎ها بي‎کران الهي بر انسان و حمد و سپاس خداوند بر آن نعمت‎ها مي باشد.

وي خاطرنشان كرد:بحث امام شناسي يکي از مباحث بسيار مهمي است که در دعاي عرفه به آن اشاره شده، از آنجايي که انسان نمي تواند بدون راهنما به كمال و هدف نهايي که همانا قرب الهي است دست يابد از اين جهت خداوند انبياء و ائمه معصومين را فرستاده است.

دوشنبه 22 مهر 1392 - 10:29
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری