يكشنبه 28 بهمن 1397 - 2:40
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

«کيمياي محبت» در تبيان

تارنماي فرهنگي اطلاع رساني تبيان در آستانه ايام شهادت حضرت مسلم ابن عقيل(ع) ، مقاله «کيمياي محبت» را با محوريت حب به اهل بيت(عليهم السلام) در محيط مجازي منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي،بخش حوزه علميه موسسه تبيان اين مقاله را تهيه کرده است.

مهدي صدري در اين مقاله مي نويسد:«آفريدگار مهربان از سر لطف و رحمت، محبت و علاقه آل الله عليهم السلام را در دل ما مردم ايران زمين نهاد. اين نعمتي بزرگ و بي بديل است که بسياري از مردم دنيا از آن بي بهره اند.

نبايد مهر و محبت به چهارده نور مقدس عليهم السلام را دست کم گرفت. حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها درباره محبت به حضرت علي عليه السلام مي فرمايد:ان السعيد کل السعيد حق السعيد ، من احب عليا في حياته و بعد موته. به درستي، خوشبخت به تمام معنا و واقعي کسي است که علي را در حال حيات و بعد مرگش، دوست بدارد.

هم چنين اميرالمومنين علي عليه السلام درباره اثر محبت به اهل بيت عليهم السلام مي فرمايد:لمحبينا افواج من رحمة الله و لمبغضينا افواج من سخط الله. براي دوستان ما فوج هايي از رحمت خداست و براي دشمنان ما، فوج هايي از خشم خداست .

محبت به عزيزان الهي، چون گوهري تابناک و درخشنده در سينه است که هرگز نورش از ميان نمي رود و اين نور فرد را به راه مستقيم هدايت خواهد نمود و از گناه و فساد و فحشا دور خواهد ساخت .

محبت و مهر مردم مسلمان ايران زمين به آل الله عليهم السلام بهترين و استوارترين سد در برابر تهاجم فرهنگي دشمنان قسم خورده اسلام و شيعه است به شرط آن که از اين محبت و عشق مردم به درستي بهره برداري شود.

وظيفه ما طلاب است که محبت مردم به پيامبر و فرزندانش را طوري هدايت کنيم تا آنان گرد گناه و فساد نگردند و از گناه و فساد و فحشا بيزار شوند. مي توان باکمي تفکر و تدبير جوانان اين مرز و بوم را از راه محبت به آل الله عليه السلام ، مجذوب فرامين و دستورات اسلام نمود و کاري کرد که آنان با جان و دل گوش به فرمان خدا و رسولش باشند و از شياطين بيزاري جويند.

بسياري از جواناني که در انقلاب و دفاع مقدس شرکت فعال داشتند، به واسطه اين محبت و علاقه شديد به آل الله عليهم السلام بود که اين چنين شيداي خدا شدند و حتي از بذل جان هم در راه دوست دريغ نورزيدند .

شايسته است که طلاب و روحانيون با بهره گيري از محبت مردم به انوار مقدس الهي، جامعه را از گناه و فساد پاک سازند.

ما طلاب بايد در برخورد با محبين آل الله 2 کار مهم را انجام دهيم :

1. باز نگه داشتن راه :محبت اهل بيت به ويژه امام حسين عليه السلام از چنان کششي برخوردار است که همه کس حتي مسيحيان ، يهوديان ، زرتشتيان و آناني که اعتقادي به هيچ دين و مذهبي ندارند، جذب خود مي کند .

حال که اهل بيت عليهم السلام ، مردم را به سمت خود جذب نموده اند ما حق نداريم راه را بر روي کسي ببنديم .

اين معجزه عشق اهل بيت است که جواناني که حتي حرمت پدر و مادران خود را نگه نمي دارند، مجذوب انوار آسماني شده و در جلسه هايي که به نام و ياد ايشان برپا مي شود شرکت مي کنند.

نبايد جواناني که با سر و وضع آن چناني و با تيپ و قيافه هاي غربي وارد محافل مذهبي مي شوند، به جرم قيافه ظاهرشيان از جلسه و خودمان طرد کنيم .درست است که ظاهر آنان ظاهري اسلامي نيست اما دل آنان سر شار از محبت به پيامبر و فرزندانش است و بهتر است کمي هم به دل آنان نظاره کنيم !

ما درون را بنگريم و حال را ني برون را بنگريم وقال را

بايد چون پيامبر و اهل بيتش رحمة للعالمين باشيم. امام حسين عليه السلام حر بن يزيد رياحي که راه را به روي ايشان بست را از در خانه خودش برنگرداند. اين که چنين جواناني پا به جلسه هاي اهل بيت مي گذارند، جاي بسي شکر دارد. اين نشانه فطرت پاک ايشان است. بايد روحاني و سخنران جلسه، نفس حقي داشته باشد تا گرد و غبار از آينه دلشان بزداريد.

خداوند هرگز بندگانش را از درگاه خود نمي راند حتي اگر آنان چون فرعون غرق گناه باشند. ما که از خدا بالا تر نيستيم که بخواهيم سد ورود جوانان به محافل اهل بيت شويم. بايد چون خدا با مهرباني با اين گونه جوانان بر خورد کنيم. »

متن کامل اين مقاله در نشانيhttp://www.tebyan.net/ قابل مشاهده است.

يكشنبه 21 مهر 1392 - 10:17
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری