يكشنبه 3 شهريور 1398 - 12:3
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

حضور مسئول تبليغات اسلامي شهرستان درميان در مراسم جشن ملي کودک

مسئول اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان در مراسم جشن ملي کودک شهرستان که همزمان با آغاز هفته کودک برگزار شد، شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، جشن هفته ملي کودک با حضور فرماندار و مسئولين ادارات و نهادهاي شهرستان و با حضور پرشور کودکان و نوجوانان شهر اسديه در سالن اجتماعات کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان شهرستان درميان برگزار شد.

سخنران ويژه اين مراسم مهندس رجبعلي براتي فرماندار شهرستان درميان، اظهار داشت: براي ايجاد نسل موفق در آينده بايد فرهنگ سازي و آموزش را از سنين پايين و از کودکان آغاز کرد تاشاهد ظهور جامعه توسعه يافته، پويا و با فرهنگ باشيم.

وي با بيان اينکه حل بسياري از مشکلات و ناهنجاري هاي جامعه در گرو فرهنگ سازي در حوزه‌ کودک و نوجوان است، اظهار داشت: توجه به آموزه هاي ديني و بهره گيري از مفاهيم والاي كتاب آسماني قرآن از جمله اولويت هاي فرهنگي است كه بايد مسئولين و متوليان امور فرهنگي سرلوحه اقدامات خود قرار دهند.

وي با بيان اينکه کودکي يکي از مهم‌ترين و حساس ترين دوران رشد و شکل‌گيري شخصيت و هويت انسان است افزود: آموزش و پرورش،كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان و ساير دستگاههاي متولي فرهنگي به لحاظ نقش مهم آموزشي و تربيتي خود در قبال آينده سازان اين مرز و بوم، داراي سهم عظيمي در تحولات فرهنگي و اجتماعي هستند.

وي افزود: با توجه به اينکه کودک بايد آمادگي و مهارت کامل براي زندگي فردي و اجتماعي را کسب نمايد، در اين زمينه همگرايي و يکپارچه عمل کردن همه دستگاه‌هاي متولي امور فرهنگي و ساير دستگاه ها بسيار حائز اهميت است.

فرماندار درميان، هدفمندسازي آموزش امور فرهنگي و پرهيز از موازي كاري را لازمه تقويت و منسجم كردن خرده فرهنگ هاي موجود در قبايل مختلف عرب، بلوچ، بهلولي و فارس درميان دانست و تصريح كرد: تنوع قوميت ها تنوع فرهنگ را در مناطق مرزي به دنبال دارد و هرچه در تقويت خرده فرهنگ ها با موازين اسلام ناب و فرهنگ ملي ايراني خود تلاش كنيم شاهد كاهش ناهنجاري ها خواهيم بود.

براتي، با اشاره به فعاليت يك كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان در سطح شهرستان ادامه داد: اين كانون در حال حاضر به 310 كودك 6 تا 12 سال خدمات مي دهد و مسئوليت آموزش فعاليت هاي فرهنگي و هنري را بر عهده دارد.

وي با بيان اينكه در حال حاضر جمعيت کودکان زير 8 سال شهرستان درميان 9 هزار و 723 نفر است افزود: کانون هاي پرورش فكري كودكان و نوجوانان مي توانند نقش موثري در فرهنگ سازي در حوزه کودکان و نوجوانان ايفا نمايند.

وي با تاکيد بر همکاري همه جانبه دستگاه اجرايي شهرستان در برگزاري مطلوب برنامه هاي هفته ملي کودک در شهرستان درميان افزود: بستر سازي و ايجاد زمينه‌هاي رشد و تعالي کودکان و نوجوانان درمياني وظيفه سنگيني بر دوش تک تک آحاد جامعه به ويژه مسئولان شهرستان است تا بتوانيم در راستاي انسان سازي و پرورش نسلي توانمند و کارآمد گام برداريم.

يكشنبه 21 مهر 1392 - 10:14
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری