سه‌شنبه 4 ارديبهشت 1397 - 20:52
پربازديدترين اخبار از استان
كرمانشاه
  • هيچ خبري موجود نيست

لزوم تبيين الگوگيري از فرهنگ ديني و اعتقادي در بين جوانان

روحاني مستقرگهواره با تاکيد بر اينکه متاسفانه امروز فرهنگ رايج در بين جوانان از ساير کشورها الگوگيري شده است، گفت: بايد الگوگيري از فرهنگ ديني و اعتقادي در بين جوانان تبيين و نهادينه شود.

به گزارش روابط‌عمومي ‌اداره‌كل ‌تبليغات ‌اسلامي ‌كرمانشاه،حجت‌الاسلام مهدي عزيزي روحاني مستقر گهواره 16مهر92 اظهارداشت: کشور ما از لحاظ جمعيتي در زمره کشورهاي جوان محسوب مي‌شود. درحال حاضر قريب باتفاق نسل جوان و نوجوان ما همواره نشان داده است که طالب معنويت بوده و در عرصه‌هاي معنوي نيز اين واقعيت، خود را به خوبي نشان داده است.

وي گفت:نگاهي کوتاه به آمار کساني که در مراسم شورانگيز عزاداري‌هاي امام حسين(ع) شرکت مي‌کنند نيز نشان از حق‌جويي اين نسل دارد. راه‌اندازي تشکل‌هاي مذهبي خودجوش مانند آنچه که به نام هيئت‌هاي کودکان، نوجوانان و جوانان در خيابان‌ها از دو يا سه روز به محرم شکل و توسط خود آنان سازماندهي مي‌شود، نشان از گرايش آنان به مباحث ديني دارد. آنان تشنه معنويتند و درپي آن راه‌هايي که خودشان به آن مي‌رسند، به عنوان صراط هدايت برمي‌گزينند و درپي آن مي‌روند که ما از اين عطش بايد به عنوان يک فرصت و از آزاد گذاردن آنان در جهت دست يازديدن به مسيرهاي غير تجربه شده و يا مسيرهايي که شارع بر آن صحه نگذاشته است، بايد به عنوان يک آسيب و گاه به عنوان يک تهديد نام ببريم.

عزيزي اظهارکرد: هجمه‌هاي فرهنگي دشمنان براي تمام سنين جامعه طراحي شده و همه آحاد جامعه را تحت تاثير قرار مي‌دهد که بايد بصيريت و آگاهي مردم افزايش يابد.و در اين راستا بايد تمامي آحاد جامعه نسبت به تمامي مسائل روز آگاهي داشته و نسبت به حفظ فرهنگ اعتقادي و اسلامي حساس تر شوند.

اين مبلغ ديني با تاکيد بر اينکه در اين راستا براي خنثي‌سازي توطئه‌هاي دشمنان، بايد الگوهاي مناسب زندگي براي جوانان معرفي شود، گفت: امروز متاسفانه فرهنگي که براي برخي افراد رايج شده از ديگر فرهنگ‌‌ها الگوگيري شده است.

حجت‌الاسلام عزيزي در خصوص هجمه‌هاي فرهنگي دشمنان اسلام،درپايان گفت: جنگ نرم دشمن روز به روز در حال افزايش بوده و بايد آسيب‌هاي ناشي از هجمه‌هاي فرهنگي دشمنان براي جوانان تبيين شود.

شنبه 20 مهر 1392 - 10:37
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری