سه‌شنبه 4 تير 1398 - 12:42
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

اثر جديد محمود برآبادي در حوزه کودک تحويل سوره مهر شد

محمود برآبادي ؛ نويسنده از تحويل اثر جديد خود با نام « پيشي خال مخالي » براي گروه سني کودکان به انتشارات سوره مهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي ، محمود برآبادي دراينباره اظهار داشت : «پيشي خال مخالي» داستان بچه گربه‌اي است که مادرش را گم کرده‌است. اين بچه گربه از نظر شخصيتي ترسوست و هر کاري را که مي‌خواهد انجام بدهد و از آن مي‌ترسد، به نوعي خود را براي انجام ندادن آن کار توجيه مي‌کند. در پايان اين داستان شاهد تغييرات شخصيتي در اين بچه گربه هستيم و مي‌بينيم که ترس‌اش را از دست مي‌دهد. او در نهايت مادر خود را پيدا مي‌کند.اين کتاب براي گروه سني ب و ج يعني کودکان نوشته شده‌است، به همين دليل زبان آن ساده است چرا که کودکان بايد بتوانند اين کتاب را بخوانند.برآبادي ادامه داد : درباره دليل نام‌گذاري شخصيت اصلي اين رمان با عنوان «پيشي خال مخالي» نيز بايد بگويم شخصيت اصلي داستان يک بچه گربه است که پوست خالدارش او را از ديگر گربه‌ها متمايز مي‌کند. به همين دليل مادرش اين اسم را براي او انتخاب مي‌کند.تلاشم اين بوده که بيشتر با روايت ماجراهاي پشت سر هم، بتوانم خواننده را جذب داستان کنم و او را تا پايان نگه دارم، به همين دليل ريتم اتفاقاتي که در داستان رخ مي‌دهد بسيار تند است. در اين داستان کمتر به جزئيات و توصيفات ريز پرداخته‌ام، چرا که منجر به توقف داستان مي‌شود و حوصله مخاطب کودک را سر مي‌برد.

گفتني است کتاب «پيشي خال مخالي» توليد دفتر ادبيات کودک و نوجوان حوزه هنري است و به زودي از سوي انتشارات سوره مهر روانه بازار خواهد شد.

شنبه 20 مهر 1392 - 9:39
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری