چهارشنبه 2 خرداد 1397 - 6:9
پربازديدترين اخبار از استان
مركزي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري کارگاه آموزشي قرآن و خانواده موفق در شهرستان خمين

کارگاه آموزشي قرآن و خانواده موفق به همت اداره تبليغات اسلامي شهرستان خمين برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان مرکزي،رضا عشفي کارشناس قرآني اداره تبليغات اسلامي شهرستان خمين با اعلام اين خبرگفت: دراين کارگاه آموزشي که جمعي ازمعلمين قرآن حضور داشتند استاد حسين اقبالي از اساتيد روانشناس سازمان دار القرآن الکريم کشور با استناد به قرآن کريم سخناني در موردملاک هاي خانواده موفق و چگونگي کسب مهارت هاي زندگي قرآني بيان کرد.

وي افزود: خانواده موفق يعنى تپيدن يك قلب در سينه همه اعضاى آن، يعنى روحى مشترك در چندين كالبد كه باعث مى شود همگام و همراه يكديگر به سمت كمال ره بپيمايند که در اين خانواده، وحدت، هماهنگى و انسجام اهميت بسيار دارد، تفرقه جايى ندارد و كار ها با شور و مشورت سرانجام مى گيرند.

اقبالي اظهارکرد:براى داشتن يك كانون گرم و موفق بايد قدم اول را درست برداريم و آن انتخاب همسر با ملاك هاى اسلامى است كه مهم ترين آنها، ايمان و باورهاى صحيح، حسن خلق، تقوا و سلامت جسمى و روانى است و در اين صورت است كه مى توان به داشتن خانواده اى موفق اميد وار بود.

وي ابراز داشت:معيار قرآنى خانواده هاى موفق در آيه ۲۱ سوره روم ذكر شده است كه مى فرمايد: « و من آياته أن خلق لكم من أنفسكم أزواجا لتسكنوا إليها و جعل بينكم مّودّة و رحمة إن فى ذلك لايات لقوم يتفكرون واز همين آيه ابن سينا سود جسته و اساس توفيق هر خانواده را بر چهار ركن «آرامش و سكون، عشق، رحمت و اخلاق» مى داند،از اين رو خانواده هايى كه سنگ زيربناى زندگى خود را بر پايه اركان ياد شده بگذارند موفق محسوب مى شوند.

وي از ديگر ويژگى هاى خانواده موفق مى توان به اين نكات نيز اشاره كرد: خانواده اى كه از عواطف و اخلاق و ديانت اشباع شده و بسترى گرديده باشد براى رشد معنوى اعضاى آن، زمينه اى براى بروز پاكى و عدالت هم در بين اعضاى خود و هم در سطح اجتماع خواهد شد.

وي ابراز داشت:در خانواده موفق زن و مرد تعهداتى را كه نسبت به يكديگر و مسئوليتى كه در قبال فرزندان دارند، همواره در نظر مى گيرند به همين دليل آنها در تربيت فرزندان سالم و صالح حداكثر تلاش را مى کنند و با هر گونه امكاناتى سازگار هستند، به اين ترتيب، نه تنها در كشمكش زمان مأيوس نمى شوند، بلكه گام ديگر را اميدوارتر بر مى دارند.

وي در پايان خاطرنشان کرد:يك خانواده خوشبخت براى كسب موفقيت، در جهت پرورش مهارت هاى ارتباطى خود قدم بر مى دارد و در راستاى تحكيم ساختار خانواده، آنها را به كار مى برد.

گفتني است،اين کارگاه آموزشي در عصر روز شنبه 13 مهر سال جاري در سالن اجتماعات اداره تبليغات اسلامي شهرستان خمين برگزار شد.

شنبه 20 مهر 1392 - 9:32
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری