شنبه 5 خرداد 1397 - 10:40
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

سفر تبيان به مرموزترين نقاط کره زمين

تارنماي فرهنگي اطلاع رساني تبيان با آغاز سفرهاي پاييزي، در گزارشي اجتماعي به مرموزترين نقاط جهان سفر کرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي،بخش دانش و زندگي موسسه تبيان اين گزارش را بر اساس اطلاعات جغرافيايي تهيه کرده است.

رامتين مجتهدي در اين گزارش مي نويسد:«هر منطقه‌اي بر روي زمين، داستاني براي خود دارد و اين داستان ها و ويژگي ها آن مناطق را از ساير مناطق مجزا مي کند. در اين مطلب به مرموزترين و عجيب ترين اين مناطق مي پردازيم. اين منطقه نظامي در حدود 80 مايلي (130 کيلومتري) ايالت لاس وگاس مي باشد. اين منطقه اسرارآميز نظامي زماني به اوج شهرت خود رسيد که ادعا شده بود تصاوير گرفته شده از موجودات فضايي در جريان حادثه سقوط سفينه ناشناخته که در شهر نيومکزيکو در سال 1947 صورت گرفت، در اين منطقه اتفاق افتاده است. در اين تصاوير ويديوهايي از موجودات فضايي معمول نشان داده شد که باعث بوجود آمدن بحث هاي فراواني در سراسر جهان در اين موضوع شد. ادعا شده است که اشياي پرنده ناشناخته (يوفو) هاي بسياري در اطراف اين منطقه مشاهده شده است.يک از نقاط اسرار آميز کره زمين ناحيه‌اي مثلث شکل مي باشد که رئوس آن را نوک جنوبي فلوريدا-جزيره برمودا و سن خوآن پورتوريکو تشکيل مي دهد. در اين ناحيه گفته مي شود که اکثر هواپيماهايي که حرکت نموده اند تا کنون بازنگشته اند.

در چند سال اخير دانشمند با بررسي اين ناحيه مرموز به اين واقعيت دست يافتند که در اين ناحيه ميدان مغناطيسي عجيبي وجود دارد که سبب آن مي شود که سيستم هاي الکترونيکي نتوانند به خوبي کار کنند و به همين دليل است که اکثر حوادثي که در اين منطقه رخ داده اند از طريق راداري هاي مسير ياب محو گشته اند. به هر حال هرچه باشد اين ناحيه جزو نقاط ممنوعه امروزي مي باشد و از اسرار آميز ترين نقاط کره زمين است.

آيا مي توان آتلانتيس را يکي از اسرارآميز ترين نقاط کره زمين دانست و يا آن تنها يک آرمانشهر است که در افسانه هاي گذشتگان وجود دارد؟جستجوهاي فراواني براي يافتن اين شهر در کف اقيانوس ها صورت گرفته است و در افسانه ها آمده است که اين شهر نماد صلح جهاني است که الگويي براي تمدن بشري براي زيستن مي باشد. هيجان ماجرا آنقدر است که حتي در نقشه هاي ماهواره اي گوگل ناحيه اي را در اقيانوس آتلانتيس بدين منظور در نظر گرفته اند و در اين الگو خطوطي راه راه در اقيانوس نشان داده شده است که ادعا شده است که همان شهر گمشده آتلانتيس مي باشد. خيلي از علاقمندان معتقدند که اين خطوط و آثار مربوط به همان شهر آتلانتيس مي باشد.اگر چه شايد آتلانتيس يک افسانه باشد اما خطوط اسرارآميز صحراي نازکا يک حقيقت هستند!

اين خطوط بزرگ اسرار آميز که در زمين هاي خشک و کشاورزي ساحلي پرو ترسيم گشته اند تصاويري از ميمون، عنکبوت و گياهان و اشکال ناشناخته ديگري را نشان مي دهد. هيچکس نمي داند که چرا ساکنان اين منطقه در حدود 500 سال قبل از ميلاد بايد يک چنين خطوط و اشکالي را ترسيم بکنند و حيرت انگيزي که در پديد آوردن اين تصاوير است را تنها مي توان از آسمان مشاهده نمود و بسيار عجيب است که بتوان چنين اشکالي را در آن زمان و با اين دقت پديد آورد.

هدف از اين آثار باستاني چه بوده است؟ يک آرامگاه يا يک بنايي براي نشان دادن زمان انقلاب زمستاني يا محلي براي فرود بشقاب پرنده ها؟اين مکان که توسط کشاورزان و دامداران در 5000 سال پيش ساخته شده است هيچگونه نوشته يا نمادي براي معرفي خود ندارد و تنها از سنگ هايي که به شکل دايره دور هم جمع شده اند ساخته شده است. اين مکان عجيب در ساليسبوري انگلستان مي باشد. »

متن کامل اين گزارش به همراه تصاوير در نشاني http://www.tebyan.net/ قابل مشاهده است.

جمعه 19 مهر 1392 - 18:30
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری