چهارشنبه 9 بهمن 1398 - 0:32
پربازديدترين اخبار از استان
اصفهان
  • هيچ خبري موجود نيست

مصاحبه رئيس تبليغات اسلامي نطنز با خبرگزاري تسنيم پيرامون افزايش سن ازدواج

رئيس اداره تبليغات اسلامي نطنز در گفتگو با خبرگزاري تسنيم اظهار داشت: توقعات بي‌جا و سخت گيري‌هاي بيش از اندازه باعث شده تا جوانان، اعتماد به نفس خود را براي ازدواج از دست دهند و سن ازدواج بالا برود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان، حجت‌الاسلام ابوالفضل مجيدي‌تبار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنيم در اصفهان با اشاره به اول ذي‌الحجه، سالروز ازدواج حضرت علي(ع) و حضرت فاطمه(س) اظهار کرد: متاسفانه برخي از خانواده‌ها با توقعات بي‌جا و خواسته‌هاي نامورد باعث مي‌شوند تا جوانان از ازدواج سر باز زنند و باعث بروز ناهنجاري‌هاي اجتماعي فراواني شوند.

وي افزود: با فرهنگ نامناسبي که متاسفانه اين روزها در جامعه باب شده، خانواده عروس شرط و شروط هاي سختي را براي داماد قرار مي‌دهند که نمونه آنها داشتن خانه، خودرو و شغل با پايه حقوق بالاست و در مقابل خانواده داماد، جهيزيه سخت و سنگيني را از عروس طلب مي‌کنند و اين حرکات که نا مناسب است، باعث مشکلات فراواني مي‌شود.

رئيس اداره تبليغات اسلامي نطنز پيرامون مهريه‌هاي سنگين خاطرنشان کرد: برخي خانواده‌ها مهريه‌هاي بسيار سنگين را وضع مي‌کنند و بايد به آنها گفت که با اين کار خوشبختي براي فرزندانتان به دست نمي‌آيد بلکه با اين مهريه‌هاي هنگفت، در صورت بروز مشکل نمي‌توان از طلاق اين زوج جلوگيري کرد.

وي تصريح کرد: خداوند در قرآن کريم نقل کرده که بساط ازدواج را براي فرزندانتان فراهم کنيد و به فکر معيشت آن نباشيد که خداوند درب‌هاي رحمت و مغرفت و سعادت بر رويشان باز مي‌کند و اگر به گذشتگانمان نگاهي بيندازيم، مي بينيم که چقدر راحت زندگي مشترک خود را آغاز مي‌کردند و تا پايان عمر در کنار هم بودند و هيچ چشم داشتي به مسائل مادي نداشتند.

مجيدي‌تبار پيرامون بروز ناهنجاري‌هاي اجتماعي بيان کرد: متاسفانه با وجود اين سخت گيري‌ها و مانع تراشي‌ها، جوانان ما براي تخليه قدرت جنسي خود به بيراهه‌ها مي‌روند و با قرار گرفتن در بين دوستان ناباب، دچار معصيت و گناه‌هاي فراواني مي‌شوند و اين مسائل باعث ايجاد ناهنجاري‌هاي اجتماعي مي‌شود.

وي پيرامون مبلغ مهريه حضرت فاطمه(س) خاطرنشان کرد کرد: تمام دارايى حضرت على (ع) در آن زمان منحصر به شمشير و زرهى بود که مى‌توانست به وسيله آنها در راه خدا جهاد کند و شترى نيز داشت که با آن در باغستان‌هاى مدينه کار مى‌کرد.

رئيس اداره تبليغات نطنز افزود: پس از انجام خواستگارى و مراسم عقد، وقت آن رسيد که حضرت على (ع) براى همسر گرامى خود اثاثى تهيه کند و زندگى مشترک خود را با دختر پيامبر آغاز کند اما پيامبر اکرم (ص) پذيرفت که حضرت على عليه السلام زره خود را بفروشد و به عنوان جزئى از مهريه فاطمه(س) در اختيار پيامبر بگذارد.

وي خاطرنشان کرد: زره به چهار صد درهم به فروش رفت و پيامبر قدرى از آن را در اختيار بلال گذاشت تا براى حضرت زهرا (س) عطر بخرد و باقي مانده را به گروهى از ياران خود داد تا براى حضرت فاطمه (س) و امام على(ع) لوازم منزل تهيه کنند.

مجيدي تبار اضافه کرد: با اين سادگي و صفا و صميميت اين ازدواج سر گرفت و بهترين نمونه زندگي در طول تاريخ در عين سادگي خود رقم خورد.

جمعه 19 مهر 1392 - 18:29
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری