يكشنبه 6 بهمن 1398 - 14:55
پربازديدترين اخبار از استان
هرمزگان
  • هيچ خبري موجود نيست

معرفي روحاني مستقر شهر تخت

مراسم معرفي روحاني مستقر شهر تخت با حضور معاون فرهنگي، آموزشي و پژوهشي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان در شهر تخت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان، حجت الاسلام علي اکبر انصاري راد در مراسم فوق که سه شنبه 16 مهر 92 در مسجد نبوران شهرتخت برگزار شد اظهار داشت: خداوند در طول 23 سال و با توجه به شرايط و اقتضائات زمان، آيات قرآن کريم را بر پيامبر(ص) نازل کرد. و پيامبر(ص) نيز وظيفه داشت که تمام و کمال، آيات را به مردم ابلاغ کند. در اين مدت پيامبر بزرگ (ص) تا سر حد باختن جان تمام همت خود را بر تعليم و تفهيم قرآن و زمينه‏سازى براى عمل به كتاب خدا صرف كرد. هرچند بيان آيات به مردم کار آساني نبود ولي حضرت محمد(ص) به خوبي به وظيفه خود عمل کرد و قوانين و مقرات الهي را به مردم رساند.

حجت الاسلام انصاري راد با بيان اينکه تمام افراد مسلمان اعم از مرد و زن در برابر كتاب با عظمت الهى سه وظيفه مهم دارند؛ فراگيرى قرآن، فهم معانى و مفاهيم قرآن و عمل به دستورات آن را از اهم وظايف مسلمانان در قبال اين کتاب آسماني ذکر کرد.

وي ، کتاب آسماني قرآن را دربردارنده بهترين فرهنگ و برترين نظام‏ دانست و تصريح کرد: اگر كسى بخواهد به نحوى حقيقت اسلام و انسان و جهان را بشناسد، چاره‏اى جز مراجعه به كتاب الهى ندارد. در اين كتاب جاويد، آنچه آمده هماهنگ با تمام شؤون انسان و منطبق بر نظام احسن خلقت است.

حجت الاسلام انصاري راد، کشف حقيقت قرآن، حفظ کردن، تلاوت آيات قرآن، استماع و تدبر در آيات اين کتاب آسماني را از ديگر وظايف انسان در برابر قرآن برشمرد.

وي تصريح کرد: گسترش و ترويج قرآن کريم به منظور عمل به فرمايشات مقام معظم رهبري در رابطه با فراگيري قرآن کريم در بين آحاد مردم است.

معاون فرهنگي، آموزشي و پژوهشي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان، مسجد را مرکز فراگيري قرآن کريم نام برد و افزود: مساجد در محلات نقش محوري در ترويج فرهنگ قرآن دارند.

جمعه 19 مهر 1392 - 18:21
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری