جمعه 31 فروردين 1397 - 9:20
پربازديدترين اخبار از استان
اردبيل
  • هيچ خبري موجود نيست

گفتمان دانشگاهي جوان، ازدواج و خانواده در دانشگاه پيام نور خلخال

گفتمان ديني با عنوان جوان، ازدواج و خانواده به همت اداره تبليغات اسلامي خلخال در دانشگاه پيام نور اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي اردبيل، حجت الاسلام محمد روحي مدرس دانشگاه در گفتمان ديني جوان، ازدواج و خانواده در سحناني بحث ازدواج و مسائل مربوط به آن را بسيار مهم دانسته و خاطر نشان کرد: در بحث ازدواج بايد عقلاني رفتار کرد و از شتاب زدگي و تصميم آني و احساسي پرهيز کرد.

وي به پيامد هاي ارتباط دختر و پس اشاره کرده و اظهار داشت: جوانان بايد از ارتباطاتي که به ازدواج منجر نمي شود پرهيز کنند زيرا ممکن است باعث تباهي شده و مسير زندگي آنان را تغيير دهد و آن انرژي و تلاشي که بايد در محيط هاي دانشگاهي براي کسب علم صرف شود را به هدر دهد.

وي خاطر نشان کرد که در عرف ما متاسفانه بعضا مي بينيم که قبح ارتباط پسرها کم شده و جامعه وخانواده بيشتر برروي دخترها حساسند در حالي که شرعا هر نوع ارتباطي از اين دست که در چهارچوب شرع نباشد اشکال داشته و مردود است.

وي در ادمه به شرايط ازدواج و مسائلي که طرفين يعني دخترها و پسرها و خانواده هاي آنان بر آن حساس باشند اشاره کرده و افزود: محيط هاي دانشگاهي بايد برنامه هايي براي تربيت غير مستقيم جوانان داشته باشند چرا که در سنين جواني هر نوع لغزشي مي تواند باعث تباهي و نابودي شود و اين تلاش بيش از پيش مسئولين فرهنگي را مي طلبد که با کار کارشناسي در اين خصوص به صورت جدي وارد عمل شده و نقش سازنده خود را ايفا کنند.

گفتني است، در اين گفتمان دانشجويان سوالات خود را در مورد مسائل مختلف در ارتباط با روابط دختر و پسر و بحث چگونگي و شرايط ازدواج موفق مطرح کردند که استاد مدعو به سوالات آنان پاسخ داد.

جمعه 19 مهر 1392 - 18:15
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری