دوشنبه 18 فروردين 1399 - 23:10
پربازديدترين اخبار از استان
اردبيل
  • هيچ خبري موجود نيست

امام محمد باقر (ع) الگوي جوانان در رعايت تقوي است

عضو جمعيت بانوان فرهيخته و فعال عرصه فرهنگي ديني استان اردبيل در مراسم گرامي داشت سالروز شهادت امام محمد باقر (ع) آن حضرت را بهترين الگو در تقوي و پرهيزکاري براي جوانان دانست.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي اردبيل، ماهرخ اللهياري در هيئت مذهبي بانوان الزهرا (س) اردبيل در سخناني گفت: حضرت امام محمد تقي(ع) با کمالات علمي و معنوي خود در راستاي روشنگري اذهان عمومي و هدايت و رهبري به شايستگي فعاليت مي‌کرد و ارتباطي همراه با بخشش و پرهيزکاري با اقشار مختلف مردم داشت.

وي افزود: امام جواد (ع) با پايگاه هاى مردمى طرفدار و مؤمن به رهبرى و امامتش به طور مستقيم در مسائل دينى و قضاياى اجتماعى و اخلاقى در تماس بود.

اللهياري خاطر نشان کرد: امام جواد (ع) پس از چندي به سفر حج رفت و از آنجا به مدينه بازگشت و تا پايان خلافت مامون در آن شهر ساکن بود. پس از مرگ مأمون به دستور معتصم عباسي، در سال 220 امام به همراه همسرش ام الفضل، به بغداد رفت و بنا بر برخي روايت ها به دستور معتصم مسموم و به شهادت رسيد.

عضو جمعيت بانون فرهيخته اردبيل افزود: امام جواد (ع) در سن بسيار کم به امامت رسيد اما از چنان فضل و دانشي برخوردار بود که کسي ياراي مقابله با وي را نداشت، امام با بهره‌گيري از آيات الهي مسلمانان را هدايت و آگاه مي‌کرد.

جمعه 19 مهر 1392 - 18:10
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری