يكشنبه 2 ارديبهشت 1397 - 16:52
پربازديدترين اخبار از استان
گلستان
  • هيچ خبري موجود نيست

مشاور خانواده و استاد دانشگاه

با داشتن سبک زندگي فاطمي ،زندگي پايدارتر مي شود

احمد رزاقي با اشاره به اينکه زندگي اسلامي برهمگان تاکيد شده است ابراز داشت: با داشتن سبک زندگي فاطمي ،زندگي پايدارتر و استوارتر مي شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان گلستان، دکتر رزاقي ، مشاور خانواده و استاد دانشگاه در بين زوج هاي جوان در همايش پيوند دو نور به سبک زندگي فاطمي گفت: محرم شدن يعني ايجاد پيوند مقدس که بر اساس زندگي فاطمي باشد و اين سبک زندگي مي تواند زندگي را هميشه پايدار نگه دارد.

وي افزود: اگر زن و شوهر به يکديگر مهر بورزند و عاشق يکديگر باشند، خانه به محيطي امن آرام و مناسب براي رشد و کمال خود و فرزندان تبديل خواهد شد.

رزاقي بيان کرد:خانواده اجتماع کوچکي است که اجتماعات بزرگ تر در آن نهفته است و از اين رو هرگونه کردار نيک يا بد خانوادگي در سوق دادن اجتماع به نيکي يا بدي موثر است.

وي محرم شدن را پيوند مقدسي عنوان و تاکيد کرد: بايد اين پيوند بر اساس سبک فاطمي باشد.

رزاقي به احترام متقابل خانواده خود و همسر تاکيد کرد و افزود: پدر مادرها هم بايد در قبال آن فرزندان جوان خود را حمايت کرده و از دخالت پرهيز نمايند چرا که چرا که حمايت آن ها را جور ولي دخالت دور مي کند.

وي به شرايط زن و شوهر در زندگي اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: يک زندگي مسالمت آميز با علاقه(مهر و محبت)، نيت(سبک زندگي بر اساس رضايت الهي) ، محبوبيت( دوست داشتن،لذت بردن، شناسايي نيازها) و قدرت (زيبايي، علم، دينداري) امکان پذير خواهد بود.

وي تصريح کرد:اداره امور خانواده رعايت حد اعتدال، عقل اجتماعي، عاطفه، علم و سياست مي خواهد. مسئوليت خانوادگي يک وظيفه اجتماعي است و همراه خودسازي بايد به سازندگي خانواده پرداخت تا از زيانکاران نباشيم.

گفتني است، اين سخنراني در روز دوشنبه 15 مهر ماه 92 سالن اجتماعات اداره کل تبليغات اسلامي استان برگزار شد.

جمعه 19 مهر 1392 - 18:8
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری