شنبه 29 تير 1398 - 6:10
پربازديدترين اخبار از استان
كردستان
  • هيچ خبري موجود نيست

به مناسبت روز جهاني کودک

گالري سوره سنندج ميزبان نقاشي کودکان مي‌شود

رئيس حوزه هنري کردستان از برگزاري نمايشگاه نقاشي‌ کودکان به مناسبت روز جهاني کودک در گالري سوره سنندج خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي کردستان، امين مرادي اظهار کرد: نمايشگاه نقاشي کودکان با هدف شناساندن استعدادهاي کودکان در زمينه نقاشي برگزار مي‌شود و شامل آثار کودکان در رده‌هاي سني مختلف شرکت کننده دوره‌هاي آموزشي ترم تابستان گذشته حوزه هنري کردستان هستند.

مرادي تصريح کرد: کار داوري و گزينش نهايي آثار نقاشي به عهده استاد «فردين صادق‌ايوبي» و «خه‌بات نودينيان » از نقاشان برجسته کردستاني است و به برگزيدگان به رسم يادبود هدايايي داده مي‌شود.

وي با اشاره به فعاليت‌هاي آموزشي حوزه هنري در ترم تابستان گذشته گفت: در اين ترم با توجه به فرصت اوقات فراغت علاقه‌مندان به فراگيري رشته‌هاي هنري، آموزش رشته‌هاي مختلف موسيقي، تجسمي، نمايش، سينما، آفرينش‌هاي ادبي شعر و داستان کردي و فارسي و همچنين آموزش زبان کردي در دو نوبت صبح وعصر برگزار شده است.

به گفته وي، بيش از 500 نفر هنرجو در اين کلاس‌ها ثبت نام کردند و در رشته‌هاي مختلف آموزش ديده‌اند.

رئيس حوزه هنري کردستان افزود: در پايان کلاس‌ها از هنرجويان امتحان‌هاي لازم اخذ و در نظر سنجي‌هاي صورت گرفته خوشبختانه رضايت بسيار بالاي هنرجويان از کلاس‌ها حاصل شده است.

به گفته مرادي، در کنار کلاس‌هاي آموزش نقاشي کودک حوزه هنري استان کردستان به منظور پرنمودن اوقات والدين کودکان شرکت کننده در اين کلاس‌ها يک دوره آموزش روانشناسي و تربيتي با حضور دکتر عرجوني از روانشناسان حوزه کودک ونوجوان برگزار شد.

وي گفت: برگزاري ورک شاپ‌هاي هنري به منظور بالابردن سطح هنري هنرمندان با استفاده از توان علمي و تخصصي اساتيد برجسته کشوري در بخش‌هاي مختلف هنري و جلسات متعدد نقد و بررسي و هم‌انديشي از ديگر برنامه‌ها اجرا شده توسط حوزه هنري استان در تابستان گذشته بوده است.

رئيس حوزه هنري کردستان با بيان اينکه اثار هنرجويان کلاس نقاشي کودک حوزه هنري با مربي‌گري « سميه کريمي» نمايشگاه داده مي‌شود، تصريح کرد: همزمان با نمايشگاه نيز در فضاي جنبي نمايشگاه با همکاري کانون پرورش فکري کودکان ونوجوانان استان کردستان مسابقه نقاشي ويژه کودکان برگزار مي‌شود.

مرادي ضمن دعوت از همه علاقه‌مندان به منظور بازديد از اين نمايشگاه گفت: نمايشگاه مذکور از ساعت 16 روز چهارشنبه 17 مهر افتتاح و در ايام برگزاري در دو نوبت صبح وعصر از ساعت 10 تا 12 و 16 الي 20 آماده بازديد علاقمندان است.

وي در پايان تصريح کرد: در پايان نيز با حضور خانواده‌ها از تمامي هنرجويان کودک کلاس نقاشي با اهداء لوح تقدير و هديه تجليل مي‌شود.

جمعه 19 مهر 1392 - 17:56
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری